PILNE ROZWIĄZANIE KONKURSU KONSTYTUCJA GRACZY!

PILNE: Opozycja ma cię w dupie

Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Nie chodziło o to, żeby od razu centroprawicowe przecież Nowoczesna i PO rzuciły się liberalizować ustawę aborcyjną i z entuzjazmem pozwoliły na usuwanie ciąży do 12 tygodnia bez podawania powodów. Chodziło tylko o pokazanie, że nie mają głosu obywateli i obywatelek tam, gdzie po następnych wyborach się Schetyna i spółka znajdą.

– 39 posłów Platformy i Nowoczesnej celowo nie wzięło udziału w głosowaniu i obywatelski projekt liberalizujący prawo do aborcji nawet nie trafił do komisji. Wolało wtedy pokazać obywatelom, gdzie i jak głęboko ich mają – to nagłówek, który powinien być ASZdziennikiem, ale to czysta prawda.

Do Sejmu trafiły dwa projekty: jeden zakazujący aborcji z powodu nieodwracalnych wad płodu oraz drugi dopuszczający aborcję na życzenie do 12 tygodnia. Pod jednym i drugim podpisały się setki tysięcy obywateli i obywatelek.
Jeden głosami PiS i Kukiza trafił do dalszych prac do komisji. Drugi miał podążyć tym samym szlakiem. I tu pojawia się Zjednoczona Opozycja (parlamentarna), która dzień i noc nie przestaje bić pokłonów przed zdaniem Polaków marząc o obywatelskim pospolitym ruszeniu przy urnach przeciwko "rodzącemu się faszyzmowi".

Więc... 39 posłów Nowoczesnej i PO (była dyscyplina!) nie bierze udziału w głosowaniu nad projektem #RatujmyKobiety mimo że wcześniej byli na sali.

58 posłów PiS, w tym Kaczyński głosuje za dalszymi pracami - które przecież, #ZjednoczonaKompromitacjo, nie oznaczają poparcia, tylko pchnięcie do komisji - nad lewackim projektem Ratujmy Kobiety.

To jest ASZdziennik, ale to prawda.

Nieobecni posłowie PO

Nieobecni posłowie Nowoczesnej

Posłowie PiS głosujący ZA dalszymi pracami nad "projektem lewaków"

Trwa ładowanie komentarzy...