PILNE: wagi wycofane ze sprzedaży. Wadliwe egzemplarze dodają po świętach kilka kilogramów

Wadliwa waga może dodawać po świętach nawet  4-5 kilogramów.
Wadliwa waga może dodawać po świętach nawet 4-5 kilogramów. Fot. 123rf.com
Jeśli po świętach zważyłeś się i waga pokazuje kilka kilogramów więcej niż parę dni wcześniej, mamy dla ciebie dobrą wiadomość. To pewnie nie dlatego, że przez 3 dni zjadłeś kilkadziesiąt pierogów, kilka ciast i wlałeś w siebie litry barszczu. Przyczyna najprawodopodobniej leży w twojej wadze.

Producenci wag poinformowali, że ze sprzedaży zostanie wycofana partia wadliwych produktów. Na razie wiadomo jedynie tyle, że w wagach wielu różnych firm, zarówno elektronicznych jak i mechanicznych, tuż po Bożym Narodzeniu ujawniły się wady fabryczne. Przyczyny nie są jeszcze znane.

Producenci nie kryją skali problemu:

– To jak z tymi wybuchającymi telefonami, tylko dużo gorzej – przyznał przedstawiciel jednej z wiodących marek.

Firmy wdrożyły prodecedurę wycofywania sprzętu z rynku. Apelują, żeby w najbliższym czasie w ogóle nie korzystać z wagi, bo może ona dodać nawet do 4-5 kilogramów.

A możliwe, że to dopiero początek lawiny wybrakowanych produktów. Do sklepów odzieżowych zaczęły wpływać setki reklamacji dotyczących ubrań z defektami.

Skargi dotyczą tego, że spodnie, koszulki i bluzki, nawet noszone od kilku lat, nagle w tajemniczy sposób okazują się być kilka rozmiarów mniejsze niż głosi numeracja na metce.

To jest ASZdziennik, ale nasze wagi też jakoś dziwnie działają.
Trwa ładowanie komentarzy...