Wpadka w Rossmannie. 16-latka która miała być na lekcji spotkała 35-latkę która miała ją prowadzić

Fot. Wojciech Kardas / Agencja Gazeta / 123rf.com
O wielkim szczęściu może mówić 16-letnia Laura, uczennica liceum im. Aleksandra Fredry w Warszawie. Dziewczyna, która opuściła lekcję polskiego by zdążyć z zakupem cieni do powiek, spotkała w kolejce do kasy w Rossmannie swoją polonistkę, która opuściła lekcję polskiego by zdążyć z zakupem tuszu do rzęs – dowiaduje się ASZdziennik.

– W ostatniej chwili zdążyłam zgłosić nieprzygotowanie, bo zapomniałam swojej karty Klubu Rossmann – podkreśla Laura. – Jakby kasjerka dziś pytała, to jak nic padłoby na mnie.Nauczycielka Laury wykazała się jednak wielką wyrozumiałością. Pozwoliła swojej uczennicy doliczyć jej cienie do powiek do swojego rachunku pod warunkiem, że o tym co dziś zaszło nie piśnie ani słowa pani dyrektor, która stoi zaledwie 10 osób dalej.

– Na podstawie scen walki o mineralny podkład do twarzy omówiłyśmy VII krąg piekła w "Boskiej Komedii" Dantego – twierdzi Laura. – Motyw tęsknoty w "Trenach" Kochanowskiego skonfrontowałyśmy natomiast z facebookowymi żalami klientek, które nie załapały się na kosmetyki z węglem aktywnym.

W ciągu 45 minut oczekiwania w kolejce licealistka nadrobiła zeszłoroczne zaległości z baroku i romantyzmu. Polonistka rozpaliła w niej zainteresowanie poezją i dopiero teraz zauważyła w swojej uczennicy wybitną wrażliwość, dzięki której nauczycielka inaczej spojrzała na dotychczasową interpretację wierszy Adama Zagajewskiego.

– Do tej pory wolałam matematykę, ale właśnie zgłosiłam się na Olimpiadę Literatury i Języka Polskiego – podkreśla Laura. – Szkoda, że reszta klasy jak zwykle się wyłamała i nie przyszła razem ze mną.

Choć polonistka dawno odeszła już od kasy, to 16-latka wciąż stoi przed jednym z warszawskich Rossmannów i rozmyśla nad wizytą w drogerii, która niespodziewanie zamieniła się w najwspanialszą lekcję jej życia.

I – obserwując kolejne wchodzące do sklepu klientki – zdecydowała, że zostanie tu jeszcze na historię, WF i biologię.

To jest ASZdziennik. Wszystkie cytaty i wydarzenia zostały zmyślone.

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Trwa ładowanie komentarzy...