PILNE ROZWIĄZANIE KONKURSU KONSTYTUCJA GRACZY!

Intercyza hitem wśród młodych małżeństw. Millenialsi gwarantują sobie prawo do osobnego oglądania seriali

Fot. 123rf.com
Połączyło ich romantyczne uczucie, ale nadal twardo stąpają po ziemi. 30-letni narzeczeni Weronika i Piotr są już w biurze notariusza na warszawskim Mokotowie i za chwilę podpiszą intercyzę. Po ślubie para zachowa prawo do indywidulanego oglądania seriali, a każda ze stron będzie mogła zacząć nowy sezon bez potrzeby informowania drugiej.

– Dzięki intercyzom łatwiej ustalić, które seriale w małżeństwie uważamy za wspólne, a które chcemy zatrzymać tylko dla siebie – tłumaczy notariusz Wojciech Karkowski. – Młodzi Polacy wolą dziś upewnić się, przy kim zostanie konto na Netfliksie w sytuacji, gdy np. związek wypali się, a miłość do "Stranger Things" pozostanie.

Weronika i Piotr to jedna z ponad 100 tysięcy polskich par, które w 2017 roku zdecydowały się na rozdzielność serialową. Przeciwnicy intercyz oskarżają młode pary o zrywanie z tradycją otulania się kocem przed telewizorem, zwolennicy mówią zaś o natychmiastowym rozładowywaniu wieczornych konfliktów i tym samym o spadku liczby rozwodów.

– Coś zaczęło się między nami psuć przy szóstym sezonie "Gry o Tron" – tłumaczą w poczekalni u notariusza Weronika i Piotr. – Ja mogłem pozwolić sobie na nocne seanse z poniedziałku na niedzielę, a Weronice najbardziej pasował seans o 20:10 – dodaje Piotr.


Para zdecydowała się na – jak twierdzi – "zgniły kompromis". Parzyste odcinki oglądała w nocy, a nieparzyste - w poniedziałkowe wieczory.

– Efekt był taki, że raz Piotrek obrażał się na mnie, że jest w tyle za kolegami, a raz ja byłam totalnie niewyspana – podkreśla Weronika. – Doszło do tego, że oglądaliśmy "House of Cards" w tajemnicy przed sobą, a potem na wspólnych seansach udawaliśmy zaskoczenie zwrotami akcji – dodaje, ocierając łzę.

Dziś te konflikty są już pieśnią przeszłości. Gdy pewnego dnia Weronika wróciła wcześniej z pracy i przyłapała Piotrka w połowie nowego "Narcosa", dotarło do nich, że muszą poważnie porozmawiać.

– Seriale rozpoczęte do dnia zawarcia związku małżeńskiego muszą oglądać razem jeszcze do końca bieżącego sezonu – tłumaczy notariusz. – Wraz z premierą kolejnego wspólnota wygaśnie, a każda ze stron nabędzie prawo do włączenia go w dowolnym miejscu i czasie bez konsultacji z drugą stroną.

To samo dotyczy nowych seriali, które od dziś Weronika lub Piotr będą mogli oglądać w dniu premiery bez ryzyka późniejszych pretensji i pytań "dlaczego zacząłeś/-aś beze mnie?".

Narzeczonym pozostaje do wyjaśnienia jeszcze tylko jedna kwestia związana z komunikacją.

– Intercyza wprowadza do związku pojęcie "słowa bezpieczeństwa", którego małżonkowie będą używać po skończeniu każdego sezonu – podkreśla notariusz.

To na wypadek, gdyby chcieli podyskutować o serialu unikając ryzyka spoilerów.

To jest ASZdziennik, ale nie wszystkie cytaty i wydarzenia zostały zmyślone.

Autora znajdziesz na Twitterze: @lukaszjadas
Trwa ładowanie komentarzy...