Masowa fala przeziębień. Tysiące mężczyzn unieruchomionych przez wirus przenoszony przez Destiny 2

Fot. 123rf.com
Lekarze bezradnie rozkładają ręce i radzą liczyć już tylko na cud. Ponad 20 tys. mężczyzn z całego kraju doznało rozległego paraliżu i może poruszać się tylko między konsolą a kuchnią – podało Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Unieruchomił ich tajemniczy wirus roznoszony przez kopie gry Destiny 2.

– Niedowład pojawia się na etapie wyboru klasy – ostrzega dr. Zdzisław Mieszkowski z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno - Epidemiologiczna W Warszawie. – Znam przypadki powikłań, gdzie wybór między Łowcą a Czarownikiem wywołał bolesne i trwające 30 minut wahania.

Do szesnastu wzrosła już liczba ognisk choroby, która dziesiątkuje biura i szkoły na terenie całego kraju. Najgorzej jest w Mazowieckiem. Mężczyźni nie są w stanie wyjść do pracy, masowo odwołują zaplanowane na weekend wizyty u teściów i z ze smutkiem rezygnują z siłowni, zakupów oraz obowiązków domowych. W jednym z biur w Warszawie skończył się roczny limit urlopów na żądanie.

– "Pacjent zero" to 27-letni Maciej P., w PSN-ie znany jako Lexicon90 – twierdzi Ania, partnerka jednego z poszkodowanych mężczyzn. – Wczoraj mało mu było rundek w Playerunknown's Battlegrounds i namówił mojego Patryka, żeby skoczył do sklepu po coś na rozchodniaka.


– Wrócił z Destiny 2 i już po chwili w ogóle nie mógł się ruszyć – rozpacza Ania. – Zdążył jeszcze tylko zadzwonić po pizzę i od tamtej pory właściwie nie ma z nim kontaktu.

Lekarze przestrzegają przed domowymi sposobami na pozbycie się wirusa, ale internauci jak zwykle wiedzą swoje.

– Od wczoraj śledzę dyskusje na Facebooku i już wiem, co dla niego będzie najlepsze – mówi dziewczyna Michała, któremu jak dotąd udało się uniknąć zarażenia. – Im szybciej mój Michaś będzie miał to za sobą, tym lepiej.

Pierwsze Destiny-Party, na którym mężczyźni będą mogli zarazić się wirusem i wzmocnić swoją odporność na przyszłość, planowane jest na weekend.

To jest ASZdziennik. Wszystkie cytaty i wydarzenia zostały zmyślone.
Trwa ładowanie komentarzy...