Dramat Wiadomości TVP. Już nie są najśmieszniejszym programem informacyjnym w Polsce

Od lat zewsząd było słychać wzdychanie, jakie to fajną satyrę telewizyjną potrafią robić Amerykanie, ale brak było udanych prób zrobienia tego w Polsce. Kiedy za Jacka Kurskiego Wiadomości TVP się odważyły, nie wszystko poszło tak jak trzeba. Aż przyszło Make Life Harder i ich Make Poland Great Again dla Gazeta.pl. A to jest ASZdziennikowa recenzja tej produkcji.

Może zaczniemy od tego co dobre (tu macie link):

1. Dobrzy prowadzący, którzy Danutę Holecką i Krzysztofa Ziemca zjadają na śniadanie w stołówce Agory. Panowie się nie przedstawili, więc muszę, sorry, nazywać ich Life (ten na zdjęciu po lewej) i Harder. Zresztą mogliby się nazywać Pereira i Rachoń, a i tak nie zmieniłoby to faktu, że dowieźli. Harder ma dobry głos, Life strzela figlarne miny gościa, któremu pozwolili przeklinać na wizji. Segment z winem na końcu (od 12:05) to ich popis.

2. Przeklinanie na wizji. O bosz, w końcu, k*rwa! Nareszcie wiadomości z naszego kraju doczekały się odpowiedniej oprawy. Oczywiście, kilka bluzgów trochę pudrowało mniej trafione żarty, ale, ja p*****lę, jeśli to jest cena za normalny język, to biorę w ciemno.

3. Żarty? Zbyt wiele razy się kończyłem (dzięki Kuba, za szpilę pod adresem ASZa, zrozumiałem:), żeby czepiać się detali. Suchary to nie plaga internetu, to altruiści, którzy są po to, żeby inne żarty błyszczały. Jak ten o small talku Błaszczaka i kucach Ziory.


To teraz skończmy tym, co było mniej dobre:

1. Śmiech, a raczej "śmiech". Teraz będzie komunikat do Gazeta.pl: słuchajcie, koledzy i koleżanki, jeśli zatrudniacie jednych z zabawniejszych ludzi w Polsce, którzy jeszcze zgadzają się na wynagrodzenie w lajkach i uściskach dłoni Adama Michnika, do tego jeszcze piszą prawie wszystko sami i ogólnie są zaj*biście, nie dajecie im śmiechów kupionych na wyprzedaży w Polsacie. Tak, wiem, że to ponoć byli prawdziwi ludzie, ale gdy usłyszałem wybuch śmiechu po kwestii "ale co się okazuje" pomyślałem, że Agora znów oszukuje jak przy liczeniu marszu KOD;)

2. Tematy z mokrego snu dziennikarskiego klubu emeryta. Ja wiem, że to ma być o polityce, ale reforma sądownictwa? Platforma na plaży? Weta Dudy? O tym mówi się teraz na Fejsach fanów Make Life Harder? Słyszałem, że to ma być takie trochę podsumowanie wakacji, ale sorry, MLH i Agora, dajcie nam coś aktualnego. Gdzie reparacje? Gdzie opłacanie protestów? Gdzie Westerplatte?

3. Nie ma. W momencie pisania tych słów internet się podzielił, cześć uwielbia, część hejtuje, a anonimowi przedstawiciele branży na Wirtualnychmediach mówi o "ciekawej próbie" i "że czasz pokaże". Ale nie dajcie sobie wmówić.

Make Poland Great Again mogło być milion razy gorsze i zaledwie z 2-3 razy lepsze. A to przecież dopiero pierwszy odcinek.

Pamiętacie pierwszy ASZdziennik? No właśnie.
Trwa ładowanie komentarzy...