PILNE NIE JESTEŚMY ANI ONETEM, ANI WP. OTO DLACZEGO

Dzieciństwo wycofane ze szkół. Zastąpią je zajęcia pozalekcyjne do 18 roku życia

Fot. 123rf.com
Niebezpieczne zabawy na podwórkach będą zastąpione lekcjami gry na pianinie, a miejsce śmiertelnie nudnych rozmów z rodzicami zajmie hippika i kurs "Moje Pierwsze Patataj". To skutki rozpoczęcia zapisów na zajęcia pozalekcyjne w szkołach na terenie całego kraju.

W tym roku oferta jest na tyle bogata, że z dzieciństwa zostało wypisanych ok. 5 mln Polaków – dowiaduje się ASZdziennik. Rodzice mówią wręcz o klęsce urodzaju.

– Zosia musi iść na kółko teatralne "Iskierki" już o 13:20, bo o 15:00 zaczyna koszykówkę, a jej drużyna "Żyrafy" bardzo na nią liczy – wylicza mama 10-latki z jednej ze szkół podstawowych na warszawskim Mokotowie. - Potem odpocznie i złapie oddech w samochodzie, bo przed modelarstwem i płaskorzeźbą "Mały Da Vinci" musi być przecież wypoczęta i zrelaksowana.

W 2017 roku największą popularnością w ofercie zajęć pozalekcyjnych cieszą się niespełnione ambicje rodziców. Królują zajęcia z piłki nożnej, aktorstwa, i nauki gry na gitarze, co np. nigdy nie udało się 40-letniemu Markowi, tacie 10-latka z Poznania.

– Widzę potencjał w tej niezagospodarowanej godzinie w piątki o 15:00 między chińskim a "Śpiewającymi Nutkami", ale małżonka nalega, żeby dorzucić tam fotografię, bo Ania zanim poszła na marketing i zarządzanie uwielbiała pejzaże – zastanawia się tata chłopca. – Serce mi się kraje jak widzę, gdy Wojtuś siedzi w tych swoich książeczkach, a przecież każdy mówi mi, że wdał się w ojca.


Z powodu braku zainteresowania dzieciństwem, przedmiot został wycofany z podstawy programowej w szkołach podstawowych i średnich.

Na braku czasu wolnego i okazji do leniuchowania rodzice zaoszczędzą dzieciom m.in. beztroski, wolności i nostalgicznych wspomnień na starość – wynika z postów dumnych rodziców, którzy na Facebooku chwalą się planami zajęć swoich pociech.

To jest ASZdziennik. Wszystkie cytaty i wydarzenia zostały zmyślone.

Autora znajdziesz na Twitterze: @lukaszjadas
Trwa ładowanie komentarzy...