PILNE ROZWIĄZANIE KONKURSU KONSTYTUCJA GRACZY!

Bohaterska szarża Macierewicza na Westerplatte. W 28 sekund odparł atak normalnego harcerza [WIDEO]

Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Przełamał linię harcerskiej piechoty i doprowadził do wyparcia groźnego najeźdźcy z Westerplatte. Antoni Macierewicz podczas obchodów 78. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej w Gdańsku brawurowo stłamsił mocarstwowe ambicje wrogiego harcmistrza, który usiłował odczytać Apel Pamięci – dowiaduje się ASZdziennik.

Świadkowie mówią o blitzkriegu.

– Nikt nie spodziewał się, że w tak ważnym dla Polaków miejscu użyje tak prymitywnych środków – twierdzą zdumieni obserwatorzy potyczki w Gdańsku. – Dla wroga to był szok, harcmistrz sparaliżowany szacunkiem dla chwili i miejsca nie był w stanie odeprzeć ataku.


Szef MON sprytnie przechytrzył najeźdźcę i zdobył jego plany podboju Gdańska. Dobrze odczytał intencje wroga, który - zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami z organizatorami obchodów - planował wtargnąć na mównicę po przemówieniu Beaty Szydło, Pawła Adamowicza i arcybiskupa Sławoja Leszka Głodzia.

– Macierewicz wspierany ochroniarzami kalibru 198 cm i plutonem "Proszę Stać" pod dowództwem przedstawicielki Ministerstwa Obrony Narodowej skutecznie odciął harcerza od uroczystości, a brama do mównicy stanęła otworem – wynika z relacji obecnych na miejscu reporterów wojennych. – Polska odetchnęła z ulgą, gdy apel odczytał jeden z wysłanników Macierewicza.


Straty po stronie polskiej były minimalne – wynika z pierwszego bilansu batalii.

Dzięki rozkazom Macierewicza polska armia straciła jedynie trochę na znaczeniu.

To jest ASZdziennik, ale nie wszystkie cytaty i wydarzenia są jeszcze zmyślone.
Trwa ładowanie komentarzy...