Bojkot niemieckich produktów w MON. Macierewicz kupił od Niemców autobusy i wysadził je w powietrze

Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta / Wikimedia Commons
Uderzył Berlin tam, gdzie zabolało najbardziej. Minister obrony narodowej Antoni Macierewicz dołączył do akcji bojkotowania niemieckich produktów – poinformował Michał Rachoń na antenie TVP Info. Szef MON kupił od Niemców autobusy dla wojska i demonstracyjnie wysadził je w powietrze podczas ćwiczeń na poligonie w Drawsku Pomorskim.

– Eksplozję było widać z okien Reichstagu, a ognisty podmuch poczuł na twarzy szef Rady Europejskiej Donald Tusk – podał MON w komunikacie. – Dzięki genialnemu manewrowi strategicznego wycofania polskiej spółki z przetargu strona niemiecka utraciła w potyczce 26 autobusów wartych nawet 30 mln zł.
MON tłumaczy, że chodzi o przetarg na dostawę autobusów dla polskiej armii. Dzięki sprytowi spółki Autosan z Polskiej Grupy Zbrojeniowej, ciężar obsługi kontraktu spadł w całości na niemieckie barki. Jak podkreślił Rachoń w TVP Info, jest to element długofalowej strategii osłabiania Berlina na drodze do wymuszenia wypłat reperacji wojennych

– Angela Merkel wreszcie zaczęła spłacać straszliwy dług, jaki jej ojczyzna nadal ma wobec Polski i Polaków – powiedział Antoni Macierewicz na chwilę przed wciśnięciem czerwonego przycisku detonatora. – Bojkotujmy tam gdzie można niemieckie banki i towary, oko za oko! – dodał, a po chwili z długiego sznura niemieckich autobusów pozostały tylko ledwo tlące się zgliszcza.

Jak dowiedziała się redakcja TVP Info, autobusy to tylko początek reperacyjnej ofensywy MON i rządowej strategii osłabiania przeciwnika.

Jeszcze w tym roku Ministerstwo Rolnictwa podejmie próbę osłabienia pozycji Moskwy przez drenaż i strategiczny skup rosyjskich jabłek, a ostatecznym ciosem dla Berlina będzie planowany kontrakt z Lidlem na stałą dostawę racji żywnościowych dla wojska.


To jest ASZdziennik, ale nie wszystkie cytaty i wydarzenia zostały zmyślone.

Autora znajdziesz na Twitterze: @lukaszjadas
Trwa ładowanie komentarzy...