Wpadka Agnieszki Holland. Chciała sobie zrobić zdjęcie, przy okazji ujawniła, co jest nie tak z Polską

Fot. twitter.com/berkamel1 / Wikimedia Commons / Image: Martin Kraft (photo.martinkraft.com) Licence: CC BY-SA 3.0
Miramax, Paramount Pictures i Universal to tylko niektóre z wytwórni filmowych, których przedstawiciele od rana wydzwaniają do Agnieszki Holland – podał portal Filmweb. Producentów zafascynowała zamieszczona w internecie fotografia, najwyraźniej pochodząca z próbnych zdjęć do nowego filmu polskiej reżyserki.

Holland zrobiła jedno zdjęcie i wytłumaczyła zachodnim widzom, co jest nie tak z Polską.
– Polska to dla amerykańskiego widza interesujący, ale trudny do zrozumienia mikrokosmos – tłumaczy w rozmowie z Filmwebem pracownik jednej z hollywoodzkich wytwórni. – Tymczasem fotografia Holland w przystępny sposób tłumaczy, co tak naprawdę dzieje się dziś w Polsce.

Amerykańscy filmowcy zwracają uwagę na widowiskowo zwiększone siły policyjne na Krakowskim Przedmieściu i szczelne kordony mundurowych, przygotowanych na scenę batalistyczną i starcie z groźną indywidualistką. Urzekły ich malowniczo ciągnące się wzdłuż ulicy rzędy stalowych barierek, skutecznie odgradzające oficjalną prawdę i szacunek od ulicznego kłamstwa i pogardy.

– A to wszystko na potrzeby zwyczajnego wiecu modlitewnego i przemówienia szeregowego posła – nie mogą wyjść z zachwytu zachodni producenci. – Amerykanie kochają na ekranie kontrasty, a takich wrażeń nie dostarczą im nawet pojedynki marvelowskich, przerysowanych superbohaterów.


To jest ASZdziennik. Wszystkie cytaty i wydarzenia zostały zmyślone.

Autorzy: Rafał Madajczak / @ojciecredaktor, Łukasz Jadaś /@lukaszjadas
Trwa ładowanie komentarzy...