Porażka programu "Mieszkanie dla Młodych". Przegrał z rodzicielskim programem "Tak Ci Źle z Nami?"

Fot. 123rf.com / Wikimedia Commons
Rząd zamknął wprowadzony w 2014 roku program "Mieszkanie dla Młodych". Oferował on dofinansowanie do kredytu hipotecznego osobom przed 35. rokiem życia, ale niestety zakończył się spektakularną klęską. Jak informuje Bank Gospodarstwa Krajowego, przez trzy lata złożono jedynie 7 wniosków.

Przyczyną jest konkurencyjny program obywatelski "Tak Ci Źle z Nami?" prowadzony przez rodziców w całym kraju.

– Zawsze wszystko poprane, uprasowane, jedzenie pod nos podstawione... – wylicza benefity programu mama 24-letniego Marcina P.

ASZdziennik ustalił, że inne zalety "Tak Ci Źle z Nami?" to m.in. brak opłat za czynsz i usługa Tato, Przyjedź Po Mnie.

– No naprawdę, tak mu jest strasznie tutaj? – pyta kobieta.

Wraz z entuzjastami konkurencyjnego programu do głosu doszli też sceptycy. Twierdzą, że program nie jest pozbawiony mankamentów.

Z krytyką spotykają się niektóre punkty regulaminu, np. prawo rodziców do wyrzucania starych ubrań i zabawek beneficjenta bez jego wiedzy, czy kary umowne Kogo Ty Mi Znowu Sprowadzasz do Domu.

– To tylko gadanie tych, którzy nie chcą podporządkować się domowemu grafikowi zmywania i gaszenia świateł – twierdzi mama 24-latka.

Mimo tych wad "Tak Ci Źle z Nami" jest bowiem wśród młodych Polaków wciąż dużo popularniejszy niż konkurencyjny projekt "Kiedy Wreszcie Dorośniesz i Weźmiesz Kredyt na Całe Życie?" – dowiaduje się ASZdziennik.

To jest ASZdziennik. Wszelkie cytaty i wydarzenia zostały zmyślone.

Autor: Mariusz Ciechoński
Trwa ładowanie komentarzy...