Pat przy skręcaniu szafki z Ikei. Para utknęła w punkcie, w którym trzeba trochę pomyśleć

pexels.com
Unosząc się honorem nie chcieli pomocy oferowanej przez bliskich i zaoszczędzili kilkadziesiąt złotych na usłudze złożenia, do której namawiał ich sprzedawca. Mija druga godzina bezowocnych prób montażu nowego mebla w mieszkaniu Michała i Agnieszki na warszawskim Mokotowie – dowiaduje się ASZdziennik.

Zrozpaczoną parę pokonała trzydrzwiowa szafka na obuwie Ljuvligalillalättattvridaskåp i nieprecyzyjna instrukcja jej skręcania. Między punktami 7 a 8 autor pozostawił puste miejsce na myślenie.

– Nieważne pod jakim kątem patrzę na te zawiasy, to w ogóle nie wygląda tak jak na rycinie - drapie się w głowę 25-letni Michał, klęcząc na podłodze wśród rozsypanych drobnych elementów łączących. – Namierzyłem już cztery śrubki o symbolu L4413, ale nie mam pewności, czy dokręcić wszystkie już teraz, bo w uchwyt K0454 też trzeba jakoś przymocować, a podkładki M045 skończyły mi się godzinę temu.

ASZdziennik ustalił, że przedłużający się impas w montażu to skutek wieloletnich zaniedbań w nabywaniu zręczności manualnej przez obu partnerów.

– To pierwsze pokolenie, które zamiast wymagających błędów bierek i plastikowych klocków wychowało się na trybie kreatywnym w Minecrafcie, który łatwo wybacza błędy – tłumaczy dr. Marzena Dąbrowska, psycholog z Uniwersytetu Warszawskiego. – Życie to jednak nie gra wideo, tutaj każe pochopne wywiercenie otworu i instalacja drzwiczek lewych na miejscu prawych ma trwałe i bolesne konsekwencje.

Specjalistka podkreśla, że mogłaby pomóc zagubionej parze, ale byłoby to tylko i wyłączenie leczenie skutki, a nie przyczyny.

– Będą musieli nauczyć się żyć z niedomykającą szafką i wystającymi, ostrymi krawędziami przy uchwycie, których nie powinno tam być, a które nie raz przy wkładaniu butów boleśnie przypomną im o popełnionych w przeszłości błędach – tłumaczy Dąbrowska. – I przy zakupie następnego mebla dwa razy pomyślą, czy są gotowi i wystarczająco odpowiedzialni na złożenie komody Vackrarosakommodmedblomstermotiv.


To jest ASZdziennik. Wszelkie cytaty i wydarzenia zostały zmyślone.

Autor: Łukasz Jadaś /@lukaszjadas
Trwa ładowanie komentarzy...