Miły gest dziennikarzy TVP. Na demonstracji serdecznie pozdrowili wszystkich abonentów

Telewizja publiczna realizuje misję oferując całemu społeczeństwu usługi w zakresie informacji, publicystyki, kultury, rozrywki, edukacji i sportu, cechujące się pluralizmem, bezstronnością, wyważeniem i niezależnością - wynika z Art. 21. Ustawy o radiofonii i telewizji, do której dotarł ASZdziennik.

Choć przepisy ustawiły publicznemu nadawcy poprzeczkę wyjątkowo wysoko, są tacy, którzy zdecydowali się ją podnieść.
Dziennikarze TVP Info wdzięczni Polakom za opłacanie abonamentu RTV w czasie jednego z wieczornych spacerów dali osobisty popis wymienionej w ustawie bezstronności, wyważenia, niezależności i wielkiej solidarności z widzami.

- Gdy tylko zobaczyłem ciepło bijące z ich młodych twarzy i gestów, chciałem biec na pocztę po blankiet wpłat - przyznaje jeden ze świadków zdarzenia. - W czasie gdy ich rówieśnicy wspierają na ulicach PRL-owską agenturę, oni ofiarnie realizują misję i roztaczają troskliwą opiekę nad wizerunkiem swojego pracodawcy - dodaje, wyraźnie wzruszony mężczyzna.

Jak wynika z rozporządzenie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, opłaty za używanie odbiorników radiofonicznych i telewizyjnych wynoszą 7 zł za odbiornik radiowy, oraz 22,7 zł za odbiornik radiowy oraz telewizyjny.

- Za fachową kadrę, pluralizm, bezstronność, wyważenie, niezależność i szacunek dla całego społeczeństwa to prawie jak za darmo - przyznaje, odliczając kwotę niezbędną na utrzymanie profesjonalistów.


To jest ASZdziennik. Wszelkie wydarzenia i cytaty, oprócz gestów, zostały zmyślone.

Autor: Łukasz Jadaś /@lukaszjadas
Trwa ładowanie komentarzy...