PILNE NIE JESTEŚMY ANI ONETEM, ANI WP. OTO DLACZEGO

Dramat 8-latki. Pojechałaby na kolonie, ale jej rodzice jeszcze do tego nie dorośli

123rf.com
Szalone zabawy z rówieśnikami, nieskrępowana swoboda, dyskoteki, ogniska i nowe wakacyjne znajomości. Na takie atrakcje rodzice 8-letniej Amelki R. z Białegostoku będą musieli jeszcze długo poczekać.

Dziewczynka chciałaby w końcu odetchnąć i wyjechać na upragnione kolonie letnie do Darłowa, ale uważa, że jej 40-latkowie jeszcze do tego nie dorośli – dowiaduje się ASZdziennik.

– Serce mi się kraje gdy myślę, że miałabym zostawić ich samych – przyznaje 8-latka. - Myślą, że są już duzi i dzielni, ale wystarczy na chwilę spuścić ich z oka, by zaczęli płakać z tęsknoty.

Ośmiolatka wspomina traumatyczne doświadczenia znajomego, który na pierwsze kolonie wybrał się już jako 6-latek. To, co dla jego rodziców miało być pierwszą od lat okazją do spędzenia czasu tylko we dwoje, szybko okazało się koszmarem.

– Po dwóch dniach zaczęli wydzwaniać ze skargami, że nikt nie chce się z nimi bawić, a w lubianych dawniej klubach zamiast Ace of Base grają już jakichś The Chainsmokers – twierdzi Amelka. – Zupełnie nie potrafili odnaleźć się w świecie, w którym nie trzeba nikogo pouczać o ryzyku związanym z głaskaniem obcych piesków i w którym ograniczenia wiekowe filmów w multipleksach nie mają żadnego znaczenia.

– Może za rok... – waha się ośmiolatka. – Mam nadzieję, że do tego czasu nabiorą śmiałości, usamodzielnią się i opanują obsługę Messengera, żebym mogła mieć ich stale na oku.

To jest ASZdziennik. Wszelkie wydarzenia i cytaty zostały zmyślone.

Autor: Łukasz Jadaś /@lukaszjadas
Trwa ładowanie komentarzy...