Dramat Szatana. Watykan nie zgodził się na bezglutenowe hostie, nie ma jak opętać wiernych

123rf.com / Pixabay
Niewiele brakowało, a młoda dusza nadwrażliwej na gluten 16-letniej Patrycji z podwarszawskich Marek dostałaby się prosto w ręce Szatana. W najbliższą niedzielę dziewczyna miała przystąpić do Komunii Świętej, lecz Watykan w ostatniej chwili nie zgodził się na użycie w czasie mszy hostii pozbawionych glutenu – dowiaduje się ASZdziennik.

Jak ujawnił watykański dziennik "L'Osservatore Romano", to skutek niezapowiedzianej kontroli przeprowadzonej w parafiach przez Kongregację Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów.

– Badanie bezglutenowych hostii wykazało, że niemal 10% ich składu stanowią pierwiastki czystego Zła – czytamy na pierwszej stronie dziennika. – Na wolnych od glutenu porcjach chleba przeznaczonego do wypieku natychmiast pojawiają się trudne do usunięcia demony, a stąd już prosta droga do uciążliwych i nieprzyjemnych opętań.

Oznacza to, że hostia wykonana ze zbóż innych niż pszenica nie nadaje się do Eucharsytii, a droga Szatana do ciała i duszy Patrycji oraz innych uczulonych na gluten wiernych została definitywnie i szczelnie zamknięta.

– Miotanie się nocami po mieszkaniu w nienaturalnych pozycjach, mówienie aramejskim i starohebrajskim, a także niepokojące zachowanie zwierząt domowych – wylicza Szatan demoniczne działania, które miał już przygotowane dla wierzącej 16-latki walczącej z celiakią.

– Nie pozostaje mi nic innego, jak opętanie tych, co oglądają "Hello Kitty", słuchają Led Zeppelin i kręcą dla mnie fidget spinnerami – podkreśla, nie kryjąc rozczarowania.

To jest ASZdziennik. Wszelkie wydarzenia i cytaty zostały zmyślone.

Autor: Łukasz Jadaś /@lukaszjadas
Trwa ładowanie komentarzy...