Wałęsa jednak na miesięcznicy! PiS zamówił kartonowy model legendy "S", żeby tłum miał kogo lżyć

Renata Dąbrowska / Agata Grzybowska / Agencja Gazeta / ASZdziennik
Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie. Przekonał się o tym Lech Wałęsa, który z uwagi na stan zdrowia nie może stawić się na miesięcznicy smoleńskiej. Ale nie to oznacza wcale, że na niej nie będzie.

– Prawo i Sprawiedliwość oraz Kluby "Gazety Polskiej" ufundowały kartonowy model Lecha Wałęsy, żeby rozmodleni demonstranci mieli kogo obrzucać obelgami – dowiaduje się ASZdziennik w swoich źródła w "Gazecie Polskiej".

– Nazwisko Lecha Wałęsy przyciągnęło na tegomiesięczną miesięcznicę wielu ludzi, którzy nie wyobrażają sobie takiej uroczystości bez Bolka. Nie możemy ich zawieść – pisał na Twitterze Tomasz Sakiewicz wyrzucając braciom Karnowskim, że nie dorzucili się do zbiórki przeprowadzonej podczas dorocznej mszy Rodziny Radia Maryja w Częstochowie.

Kartonowy Lech Wałęsa ma być jedną z głównych atrakcji uroczystości pod Pałacem Prezydenckim obok wyniesienia Władysława Frasyniuka przez policję. Organizatorzy zadbali też, żeby każdy z uczestników go widział – sylwetka będzie mierzyła 3 metry wysokości i ma być widoczna ponad lasem pochodni.

Dodatkowo na trasie marszu stanie specjalna drabinka z mikrofonem, gdzie do podkładu pieśni patriotycznych będzie można wyrazić swoje zdanie na temat byłego prezydenta.

Jak dowiaduje się ASZdziennik, początkowo PiS optował za tradycyjną kukłą Lecha Wałęsy, ale na tę opcję nie zgodziła się policja.

Trzymetrowy manekin za dużo ważył i podczas ćwiczeń nie dało się go łatwo wynieść.

To jest ASZdziennik. Wszelkie cytaty i wydarzenia zostały prawdopodobnie zmyślone.

Autor: Rafał Madajczak / @ojciecredaktor
Trwa ładowanie komentarzy...