PILNE NIE JESTEŚMY ANI ONETEM, ANI WP. OTO DLACZEGO

Grupa Polaków wracających z Egiptu nie wpuszczona do kraju. Byli zbyt opaleni i za mało biali

Fot. 123rf.com
Każdy marzy o przedłużeniu wakacji, ale kilkuset Polaków wracających z Hurghady już nigdy nie będzie chciało przeżyć tego koszmaru. Po tym, jak służby nie uwierzyły, że ich ciemniejszy odcień skóry to tylko opalenizna.

– Minister spraw wewnętrznych polecił wstrzymanie prawa wjazdu do Polski wszystkim przyjezdnym z Egiptu do momentu, aż służby nie zweryfikują ich opalenizny – dowiaduje się ASZdziennik.

Pierwszymi ofiarami okazała się grupa 300 turystów z Białegostoku, którzy we wtorek rano wracali czarterem do kraju z Hurghady.

– Kiedy pod samolot podjechał niebieski autokar, wszyscy byli mile zaskoczeni, to nie takie powszechne w tanich liniach – wspomina Tomasz, podróżujący z rodziną. – Potem się okazało, że to policja.

Która zamiast do punktu odbioru bagażu, zabrała całą grupę do tymczasowego obozu za drutem kolczastym.

– Tam powiedzieli nam, że to teraz będzie nasz dom – mówi pani Janina. – I zaczęły się pytania.

Służby chciały wiedzieć, z jakiego kraju arabskiego pochodzą przyjezdni, skąd tak dobrze znają polski i kto im załatwił polskie paszporty oraz alibi wśród licznych białostockich rodzin.

Jak dowiaduje się ASZdziennik, pierwsza tura przesłuchań nie poszła po myśli służb. Dlatego "turyści" otrzymali ultimatum.

Albo w ciągu 24 godzin wyjawią swoich mocodawców z Arabii Saudyjskiej, albo wrócą do kraju pochodzenia.

To jest ASZdziennik. Wszelkie cytaty i wydarzenia zostały zmyślone.

Autor: Rafał Madajczak / @ojciecredaktor
Trwa ładowanie komentarzy...