Akcja strażaków w Warszawie. 26-latek utknął w pracy bez perspektyw i nie potrafił się wydostać

123rf.com
Nietypowe zgłoszenie odebrała nad ranem Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza z warszawskiego Mokotowa. Za biurkiem jednej z lokalnych firm przechodnie zauważyli mocno sfrustrowanego 26-latka. Bezradny mężczyzna utknął w pracy bez perspektyw i od 2 lat nie potrafił wydostać.

– Warszawiaków zaniepokoił głośny lament dochodzący z openspejsa – poinformował dyspozytor stołecznych strażaków. – Okazało się, że to 26-letni Mateusz P., który od razu po studiach zakleszczył się w złej pracy.

Akcja ratunkowa nie należała do najłatwiejszych. Na aluminiowej ściance biurowego boxa strażacy znaleźli wyryte zszywkami pionowe kreski świadczące o odliczaniu dni do emerytury, a jego oś czasu na Facebooku pokrywał rzewny przebój "If I Could Turn Back Time" Cher.

Jak się dowiadujemy, pomoc przyszła w ostatnim momencie. Ratownicy twierdzą, że jeszcze kilka dni, a 26-latek zaakceptowałby swój los pisany przez rekomendacje z LinkedIna.

– Udzieliliśmy poszkodowanemu pomocy na miejscu w postaci soli motywacyjnych, udało się nam też reanimować jego CV z I roku studiów – mówi członek ekipy ratunkowej.

Specjaliści ds. rekrutacji mają nadzieję, że zdarzenie będzie przestrogą i jednocześnie nadzieją dla wszystkich, którym przy wejściu na rynek pracy powinie się noga.

– Jeśli nie chcemy, aby podobna sytuacja przydarzyła się nam, przed podjęciem pierwszej pracy warto lepiej poznać swoje predyspozycje – tłumaczy jeden z twórców MatchBeta, serwisu ułatwiającego znalezienie odpowiedniej posady. – Nie wysyłajmy CV w setki przypadkowych miejsc, bo możemy szybko skończyć tak, jak pechowiec z Mokotowa, albo nawet gorzej.

– Na przykład z kredytem.

To jest ASZdziennik dla MatchBeta. Szukasz swojej pierwszej pracy? Nie polegaj na przypadku. Kto wie, czy taka praca będzie Ci pasowała? Sprawdź MatchBeta.pl.
Trwa ładowanie komentarzy...