PILNE ROZWIĄZANIE KONKURSU KONSTYTUCJA GRACZY!

IMGW rezygnuje z prognoz pogody dla Polski. "Nie da się badać czegoś, co jest bez sensu"

Fot. ASZdziennik / iMeme / Pogodynka.pl
Działająca od 1972 instytucja ma dość po tym, jak w ostatnich godzinach kilkadziesiąt razy aktualizowała prognozy dla Warszawy. I żadna się nie sprawdziła.

– IMGW zawiesza prognozowanie pogody dla Polski. Rada Naukowa Instytutu uznała, że tak poważana instytucja nie powinna zajmować się zagadnieniami, które są bez sensu – dowiaduje się ASZdziennik.

Choć według nieoficjalnych informacji IMGW z decyzją nosiło się od kilku lat, czarę goryczy przelała ostatnia sytuacja pogodowa w Warszawie.

– Nasze programy tylko na środę przewidziały: pełne zachmurzenie, przejaśnienia, opady, ochłodzenie, ocieplenie, działanie zimnego wyż znad Skandynawii, ciepłego niżu znad Bałkanów oraz niekorzystny biomet albo i korzystny, a potem i tak się to nie sprawdziło – mówi meteorolog z 30-letnim stażem.

Jest to o tyle dziwne, że prognozy IMGW dla obszarów poza terytorium Polski nadal utrzymują ponad 90-procentową skuteczność. Dla ekspertów to jednak nie nowość: Polska jest jedynym krajem w Europie, w którym pogoda posiada liberum veto.

Jak się dowiadujemy, IMGW nie zostawi jednak Polaków na lodzie. Już wkrótce Instytut wdroży bardziej dokładną dla naszego kraju metodę prognozowania.

Od 1 lipca prognozy pogody dla Polski będą losowane.

To jest ASZdziennik. Wszelkie cytaty i wydarzenia zostały zmyślone.

Autor: Rafał Madajczak / @ojciecredaktor
Trwa ładowanie komentarzy...