Sensacyjne odkrycie pracownika korporacji. Pod warstwą deadlajnów odnalazł swoje ambicje ze studiów

123rf.com
Godziwe wynagrodzenie, podążanie ścieżką własnych zainteresowań i wielka satysfakcja. To tylko niektóre z zawodowych ambicji, jakie pod stertą papierów na swoim biurku odnalazł 24-letni Paweł z Warszawy. Znalazca był przekonany, że już dawno gdzieś je pogrzebał – dowiaduje się ASZdziennik.

Sentymentalne odkrycie zbiegło się w czasie z drugą rocznicą pracy 24-latka w korporacji, do której trafił przez przypadek. W tym czasie Paweł zdążył już pogodzić się ze swoim losem i frustracjami, które towarzyszą mu każdego dnia.

– Tabele przestawne w Excelu z wynikami sprzedaży w IV kwartale potrafią wzruszyć, zmusić do refleksji, sprowokować – ocenia Paweł. – Aż dziwne, że nie wspomnieli nam o tym na kulturoznawstwie.

Przepracowany i niedoceniany mężczyzna nie pamięta już nawet ciągu zdarzeń, który doprowadził go na stanowisko między biurową drukarką wielofunkcyjną a dwudziestolitrowym bulgoczącym dystrybutorem wody źródlanej.

Eksperci ds. rynku pracy, z którymi rozmawiał ASZdziennik, nie są zaskoczeni.

– To były czasy przed MatchBeta – tłumaczy prof. Janina Kołodziejczyk z jednej z warszawskich uczelni wyższych. – Dziś każdy może lepiej wybrać swoją pierwszą pracę, ale ówcześni absolwenci mogli o tym tylko pomarzyć.

– W swojej magisterce analizowałem elementy transkulturowe i hipermedialne w dyskografii Björk – wspomina z trudem Paweł. – I nagle pewnego dnia obudziłem się przy mailach, hurtowo wysyłając CV na wszystkie oferty, które wpadły mi w oko.

Następne, co pamięta 24-latek, to niedzielne wieczory, podczas których drży na myśl o powrocie do pracy, i przeciągające się w nieskończoność środy, kiedy wmawia sobie, że teraz to będzie już z górki.

– To od tych jarzeniówek, panie prezesie – zapewnia Paweł swojego przełożonego, ocierając łzę z policzka i wracając do analizy procesów controllingu w dziale dostaw.

I tylko muzyka w słuchawkach młodego mężczyzny jest dowodem na to, że zamiast wklejać kolumny danych do arkusza kalkulacyjnego 24-latek powinien badać teraz wpływ folkloru z Wysp Owczych na całokształt twórczości Björk.

To jest ASZdziennik dla MatchBeta. Szukasz swojej pierwszej pracy? Nie polegaj na przypadku. Kto wie, czy taka praca będzie Ci pasowała? Sprawdź MatchBeta.pl.
Trwa ładowanie komentarzy...