PILNE NIE JESTEŚMY ANI ONETEM, ANI WP. OTO DLACZEGO

Uber Hospital wchodzi do Polski! Będzie taniej i szybciej niż w tradycyjnych szpitalach

123rf.com
Jest alternatywa dla tradycyjnych szpitali i niepublicznych zakładów opieki zdrowotnej. Już 1 lipca w Polsce zadebiutuje usługa Uber Hospital, która połączy poszukujących pomocy pacjentów i ludzi, którzy w wolnych chwilach chcieliby dorobić sobie jako lekarz.

W miastach, w których jest obecny Uber Hospital, każdą usługę medyczną można zamówić za pomocą aplikacji – dowiaduje się ASZdziennik. Zamówienie jest przesyłane do najbliższej osoby, która czuje, że się nie boi i jest w stanie podjąć się operacji, zabiegu lub wydania diagnozy.

– Na Banacha to nawet i miesiąc poczekaliby na swoją kolej – twierdzi w rozmowie z ASZdziennikiem 53-letni Zbigniew, który od miesiąca uczestniczy w testach Uber Hospital i na terenie Warszawy w wolnych chwilach usuwa kamienie nerkowe. – W hydraulice mam lekko przestój, to czemu mam nie dorobić sobie wieczorkiem? - chwali działanie aplikacji.

Taniej, szybciej, dyskretnie i 24 godziny na dobę – to zalety, jakie najczęściej wymieniają pierwsi pacjenci. Najczęściej chwalą brak kolejek, bo chętnych na dodatkową fuchę jest coraz więcej.

– Dość mam tych wąsatych kardiologów i ich durnych przeciwwskazań – twierdzi pani Bożena, która w trakcie rozmowy próbuje zlokalizować w pobliżu kogoś, kto podjąłby się prostego wszczepienia bajpasów. – Dziś może być trochę drożej, bo na osiedlu jest więcej chętnych – dodaje.


W Uber Hospital to uczestnik sharing medycyny sam ustala podstawową stawkę za każdy zabieg, a pacjent może się na nią zgodzić lub nie. W przypadku zwiększonego zainteresowania, np. w jesienno-zimowym okresie zachorowań lub epidemii, aplikacja stosuje prosty mnożnik.

– O, dr Vladyslav przyjął zlecenie! – zachwyca się pani Bożena, uradowana układając się na zaimprowizowanym w salonie stole operacyjnym. – Nie przeszkadza mi bariera językowa, w głębi serca wszyscy ludzie są tacy sami – zapewnia.

W ocenie ekspertów ds. nowych technologii, Uber Hospital zapowiada kres przestarzałego systemu wieloletnich studiów i specjalizacji.

– Uber Hospital wygra także wśród młodych – twierdzi Michał , specjalista ds. marketingu i znany bloger. – Marki takie jak Szpital na Solcu, Czerniakowski czy klinika MSWiA są całkowicie obce pokoleniu wychowanemu na Snapchacie – ocenia. – Kto chciałby leczyć się w nudnych szpitalnych salach, gdy to wszystko może mieć pod ręką, nie wychodząc z domu?

Jak dowiaduje się ASZdziennik, jeżeli Uber Hospital przyjmie się nad Wisłą, niewykluczone, że wkrótce w Polsce pojawią się kolejne pokrewne usługi.

W planach jest m.in. Uber Niania, dzięki której dziecko można będzie zostawić pod opiekę najbliższej chętnej osobie.

To jest ASZdziennik. Wszystkie cytaty i wydarzenia zostały zmyślone.

Autorzy: Rafał Madajczak / @ojciecredaktor, Łukasz Jadaś /@lukaszjadas
Trwa ładowanie komentarzy...