Zamieszki pod urzędem pracy. Absolwenci bronili miejsc swoich uczelni w rankingu szkół wyższych

Wikimedia Commons / Adam Kliczek, http://zatrzymujeczas.pl
Dobre imię alma mater nade wszystko. Doskonale wiedzieli o tym uczestnicy starcia, do jakiego doszło rano pod Powiatowym Urzędem Pracy w Łodzi. Kilkadziesiąt czekających na zatrudnienie absolwentów szkół wyższych pobiło się w obronie pozycji swoich uczelni w najnowszym rankingu szkół wyższych "Perspektyw" – dowiaduje się ASZdziennik.

– Podbił do mnie wychudzony typ, wyraźnie po niejednej kognitywistyce, i zapytał, czy mam może perspektywy – mówi 24-letni Tomasz po kulturoznawstwie, jeden z uczestników zdarzenia. – Myślałem, ze tylko szukał zaczepki, więc zgodnie z prawdą odpowiedziałem, że już dawno rzuciłem.

Przypadkowy bezrobotny absolwent tylko na jednak czekał. Wyciągnął zza pazuchy nowy numer miesięcznika z rankingiem krajowych szkół wyższych i przed wszystkimi zgromadzonymi z dumą zaprezentował, że dwa uniwersytety, na których kończył trzy kierunki, zajęły w tym roku pierwsze miejsce ex aequo.

– Do tej pory nie wiemy, czy była to świadoma prowokacja, czy działanie nieumyślne –mówi ASZdziennikowi straszy aspirant Grzegorz Tomczak z biura prasowego łódzkiej policji. – W tłumie natychmiast odnaleźli się absolwenci z pozostałych szkół z TOP 10 i obrzucili mężczyznę swoimi tematami obron i wysokimi średnimi z dyplomu.


– Rozpoczęła się prawdziwa jatka, na miejscu pojawiły się też młodzieżówki z wydziałów Uniwersytetu Łódzkiego. Uczestnicy są znani lokalnej policji m.in. agencji rekrutacyjnych i bezpłatnych staży.

Absowlenci UW mieszali się z UJ, zarządzanie z dziennikarstwem, a licencjat "Kodeksy etyczne jako narzędzie kształtowania proetycznych zachowań organizacji" z magisterką "Wpływ roślin towarzyszących na sukces reprodukcyjny w populacjach wybranych gatunków storczyków" –wynika z materiałów zgromadzonych przez policję.

Na szczęście, interwencja funkcjonariuszy przebiegła sprawnie.

– Krewkim absolwentom dumnych ze swoich szkół skutecznie zaprezentowaliśmy uczelnie z Listy Szanghajskiej. Spokojnie rozeszli się do domów.

To jest ASZdziennik. Wszelkie cytaty i wydarzenia zostały zmyślone.

Autor: Łukasz Jadaś /@lukaszjadas
Trwa ładowanie komentarzy...