Autonomiczne auto na strajku taksówkarzy. Przyjechało obejrzeć ludzi, których zastąpi za trzy lata

Fot . Mieczyslaw Michalak / Agencja Gazeta
Nie ma kierownicy i pedałów. Ma komputer pokładowy i jasno wytyczone cele biznesowe. Anonimowy przedstawiciel floty autonomicznych samochodów gości na proteście taksówkarzy we Wrocławiu – dowiaduje się ASZdziennik. Auto chce sobie zeskanować ludzi, których zastąpi na drogach już w ciągu kilku najbliższych kilku lat.

Skromnie, po cichu i z dala od blasku fleszy. Na ulice Wrocławia po ciuchu wyjechał nowy wspólny wróg taksówkarzy i kierowców Ubera. Autonomiczny samochód chce zarejestrować ostatnie chwile zakorkowanego świata metropolii, jakich wkrótce już nie będzie.– Sześć kamer 3D, pokładowy radar, siatka ultraczułych sensorów wokół, nie narzeka, gdy zdarzy ci się przypadkiem trzasnąć drzwiami – wynika z dokumentacji technicznej pojazdu, do której dotarł ASZdziennik.

Pojawienie się auta na ulicach w sercu trwającego protestu wywołało konsternację zarówno wśród taksówkarzy, jak i kierowców Ubera. Z nieoficjalnych doniesień wynika, że protest może przybrać nieoczekiwaną formę. Do blokady ulic i miast dołączyć mają także uberowcy, w obawie przed utratą swojego źródła dochodu na rzecz nieroszczeniowego algorytmu.

Jedynie wrocławscy pasażerowie ucieszyli się z roztoczonej wizji transportu przyszłości i ze zwiastuna nadchodzących zmian – wynika z pierwszych reakcji, jakie usłyszeliśmy na ulicach miasta.

Jak bowiem ustalił ASZdziennik, autonomiczne auto nieproszone nie zagaduje pasażera w czasie jazdy i nie skłania do refleksji na temat bieżącej sytuacji w kraju.

To jest ASZdziennik. Wszelkie cytaty i wydarzenia zostały zmyślone.

Autorzy: Rafał Madajczak / @ojciecredaktor, Łukasz Jadaś /@lukaszjadas
POLUB NAS NA FACEBOOKU
Trwa ładowanie komentarzy...