PILNE NIE JESTEŚMY ANI ONETEM, ANI WP. OTO DLACZEGO

Wyczyn młodego prawaka w Sejmie. W ciągu 2 minut przekonał wszystkich do likwidacji gimnazjów

Nie takie intencje miał wykrzykujący o "lewicowej hołocie z Brukseli" nastolatek, który zabrał głos na mównicy podczas obrad Sejmu dzieci i młodzieży. W ciągu trwającego niecałe dwie minuty wystąpienia młody orator przekonał do likwidacji gimnazjów nawet najbardziej zażartych przeciwników reformy edukacyjnej – ustalił ASZdziennik.

– Chciał przekonać wszystkich do zerwania z "dyktaturą poprawności politycznej" narzucaną przez Unię Europejską, ale coś poszło nie tak – oceniają w pierwszych komentarzach przysłuchujący się debacie publicyści.
– Poddajemy się, dajemy zielone światło dla powrotu do 8-letniej podstawówki i 4-letniego liceum – usłyszeliśmy w kuluarach obrad z ust jednego z najbardziej zagorzałych oponentów reformy proponowanej przez rząd.

Podziękowania na ręce dzielnego młodzieńca złożyła już szefowa resortu edukacji Anna Zalewska. Za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania nastolatek będzie odznaczony Medalem Komisji Edukacji Narodowej – dowiaduje się ASZdziennik ze źródeł w ministerstwie.

– Jeszcze dziś komisyjnie zmielimy wszystkie podpisy zebrane pod protestem w sprawie likwidacji gimnazjów – zapowiedział z kolei Andrzej Kowalik z zarządu Związku Nauczycielstwa Polskiego.

W rozmowie z ASZdziennikiem zapewnił ponadto, że osobiście dopilnuje, by z mediów społecznościowych w ciągu 24 godzin zniknęły wszystkie wpisy z hasztagiem #RatujmyGimnazja oraz związane z akcją strony facebookowe.

– Przepraszamy – kaja się przedstawiciel ZNP po obejrzeniu transmisji z obrad Sejmu dzieci i młodzieży, a słowa kończące wystąpienie młodego prawaka – "a poza tym sądzę, że Unia Europejska musi być zniszczona" – i dramatyczny gest podarcia unijnej flagi, na długo uciszą wszystkich, którzy sprzeciwiali się podnoszeniu ręki na gimnazja.


To jest ASZdziennik. Wszelkie cytaty i wydarzenia zostały zmyślone, oprócz brawurowego wyczynu młodego prawaka.

Autor: Łukasz Jadaś /@lukaszjadas
Trwa ładowanie komentarzy...