PILNE NIE JESTEŚMY ANI ONETEM, ANI WP. OTO DLACZEGO

Wpadka Jarosława Kaczyńskiego. W oświadczeniu majątkowym wykazał Andrzeja Dudę jako "mienie ruchome"

Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Roztargnienie czy świadome działanie? Sąd Rejonowy Warszawa-Śródmieście rozpoczął postępowanie wyjaśniające w sprawie nieprawidłowości w oświadczeniu majątkowym Jarosława Kaczyńskiego – dowiaduje się ASZdziennik. W rubryce "mienie ruchome" prezes PiS miał wykazać bowiem Andrzeja Dudę.

– Według prokuratury 67-latek w sposób świadomy mógł podać nieprawdziwe informacje w swoim oświadczeniu majątkowym – twierdzi osoba związana ze śledztwem. – Za składanie fałszywych zeznań kodeks karny przewiduje karę do trzech lat pozbawienia wolności.

Dieta poselska, świadczenia ZUS, 5 tys. złotych oszczędności, część nieruchomości na Żoliborzu oraz Andrzej Duda – to wszystko, co ujawnił Jarosław Kaczyński w dokumentach złożonych w Kancelarii Sejmu.

Urzędnicy Kontroli Skarbowej przecierali oczy ze zdumienia.

W odpowiedzi na doniesienia o wszczęciu postępowania prezes PiS wykazał "czynny żal" i zapowiedział, że niezwłocznie złoży korektę zeznania, w której wykreśli odruchowo wpisanego prezydenta Rzeczypospolitej, a cała sprawa ma na celu wywołanie medialnego szumu, utrudniającego Polakom poznanie prawdy.

– Nie wiem, czy dobrze się zrozumieliśmy – twierdzi jednak skonsternowany informator po zapoznaniu się z korektą Jarosława Kaczyńskiego, w której usunął on budzący kontrowersje zapis.

Jak bowiem ujawnił w rozmowie z ASZdziennikiem, akt oskarżenia przygotowywany przez prokuraturę dotyczy zatajenia Beaty Szydło i 21-osobowej Rady Ministrów.

To jest ASZdziennik. Wszelkie cytaty i wydarzenia zostały zmyślone.

Autor: Łukasz Jadaś /@lukaszjadas
Trwa ładowanie komentarzy...