PILNE PRAWDZIWE PYTANIA Z REFERENDUM ANDRZEJA DUDY. 8 PEWNIAKÓW, KTÓRE POKAZUJĄ O CO MU CHODZI.

Wielki finał House of Cards po polsku. Oto Frank i Claire jako bohaterowie polskiej telenoweli

Fot. Netflix
Premiera 5. sezonu "House of Cards" już 30 maja. Dlatego ASZdziennik przypomina, co do tej pory wydarzyło się w serialu. Albo mogłoby się wydarzyć, gdyby działo się w polskich realiach i polskich telewizjach. Oto streszczenie 4. sezonu "House of Cards PL".

W poprzednich sezonach: Frank przygarnia psa, a Claire zagłusza instynkt macierzyński w pracy [SEZON 1.]. Tymczasem Frank robi wszystko, żeby ratować karierę prezydenta USA, a Claire nadal nie ma przyjaciół [SEZON 2.], ale znajduje pocieszenie w ramionach groźnego Rosjanina Wiktora [SEZON 3.].


SO4E01

Któż nie przeżywał kłopotów w małżeństwie? Nawet tak udana para jak Claire i Frank może się czasami poróżnić z winy wygórowanych ambicji kobiety. Frank jednak wie, że to minie i wspiera Claire w jej nowej fanaberii, czyli wyborach do Kongresu.

Claire ma szczęście, że Frank nie lubi przegrywać. Dlatego do pomocy swojej żonie deleguje swojego najlepszego człowieka. Douga.

S04E02

Mściwy Rosjanin Wiktor oskarża Franka o próbę odebrania mu władzy w Rosji, co miało być zemstą za taniec z jego żoną. Frank nie może ustąpić, dlatego rozważa wojnę.

Claire po 10 latach przypomina sobie, że ma matkę.

S04E03

Claire idzie po rozum do głowy i wykonuje gest pojednania w stosunku do Franka odnajdując zdjęcie jego ojca w takim śmiesznym białym kostiumie ze spiczastą czapką i wyciętymi otworami na oczy.

W ramach wdzięczności Frank zastanawia się, czy nie poprosić Claire, żeby została jego kandydatką na wiceprezydenta. Zastanawia się jednak, czy nie będzie to kolidować z jej obowiązkami domowymi.

S04E04

Nic co dobre nie trwa wiecznie. Kiedy już wydawało się, że Frank i Claire znów odnaleźli swoje stracone szczęście, zdarza się wypadek. Oto przypadkowy szaleniec Lucas Goodwin próbuje zastrzelić Franka. Nigdy nie dowiemy się dlaczego.


Frank przeżywa, ale w stanie ciężkim trafia do szpitala. Claire jest przy nim dzień i noc obiecując sobie, że nie zawiedzie swojego męża i w pełni przejmie jego obowiązki.

S04E05

Przypadkowy szaleniec zostawił notatkę, z oskarżeniami pod adresem Franka. Nic ważnego.

Tymczasem pozostający w śpiączce Frank ma problemy. Lekarze twierdzą, że samo wsparcie i miłość Claire nie wystarczą. Konieczna może być transplantacja wątroby. Oddany Doug zaczyna szukać po znajomych.

S04E06

Modlitwy Claire i Douga zostały wysłuchane. Frank cudem przeskakuje na pierwsze miejsce listy oczekujących i otrzymuje nową wątrobę. Jego rekonwalescencję wspomaga fakt, że Claire po męsku, jak nie ona, kolejny raz dała odpór zalotom Wiktora.

Na horyzoncie już jednak zbierają się czarne chmury. Oto Will Conway chce wykorzystać stan Franka i odebrać mu prezydenturę. Claire i Frank ubolewają, że Republikanie nie uznają żadnej świętości. Oni by się tak nigdy nie zachowali.

S04E07

Nie ma tolerancji dla wrogów rodziny. Claire i Frank decydują, że antyrodzinny Conway musi ponieść karę. W polityce nie ma miejsca dla ludzi bez zasad.

Doug googluje Conwaya i próbuje znaleźć jakiś słaby punkt na jego Instagramie.

S04E08

Zniesmaczona antyrodzinną postawą Conwaya Claire szuka pociechy u Toma Yatesa. Razem ustalają, że rodzina jest najważniejsza i nie mogą zrozumieć, jak Conway może atakować tak udane małżeństwo jak Underwoodowie.

Tymczasem Frank pracuje w pocie czoła. Chce udowodnić Claire, że nadal potrafi utrzymać ich rodzinę.

S04E09

Wdzięczny Frank szykuje dla Claire niespodziankę. Chce, żeby jego koledzy partyjni wybrali ją na kandydatkę na wiceprezydenta. Początkowo nie wszyscy popierają tę wizję, ale Frank ich ładnie prosi i w końcu się zgadzają.

Nieświadoma niczego Claire pracuje nad mową na ogłoszenie nominacji. Pomaga jej Tom Yates, który jest pisarzem. Claire coraz bardziej czuje, że bez niego nie dałaby sobie rady z interpunkcją.

S04E10

Nienawistna prasa próbuje nadać sens notatkom wytworzonym przez zagubiony umysł Lucasa Goodwina. Gdyby tylko mogli spytać Franka. Wszystko by im wyjaśnił.

Tymczasem umiera matka Claire. Szczęśliwie Claire nie jest wtedy sama. Tom Yates godnie zastępuje jej męża. Od tego są przyjaciele.

S04E11

Przyjaźń Toma i Claire kwitnie. Przyjaciele nie mają przed sobą tajemnic. W końcu, gdy leży się na jednym łóżku można przegadać całą noc.

Nienawistna prasa nadal kopie. Zajęli by się czymś naprawdę ważnym. Jak antyrodzinne poglądy Conwaya.

S04E12

Terroryści biorą zakładników w USA. Ich zepsucia dowodzi fakt, że chcą negocjować z Conwayem. Wiedzą, że nie daliby rady tak nieskazitelnym ludziom jak Frank i Claire, więc próbują dogadać się z kimś podobnym do siebie.

Frank i Claire modlą się za zakładników. W głębi duszy wierzą, że dobro wygra.

S04E13

Dobro chwilowo nie wygrywa. Terroryści zabijają zakładnika na oczach milionów Amerykanów. Frank i Claire wyrzekają się jednak zemsty.

W poruszającym przemówieniu Frank wypowiada historyczne słowa: Nie poddamy się terrorowi. Miłość zwycięży.

To jest ASZdziennik dla Netflix. Właśnie streściliśmy całe House of Cards:)
Wszystkie streszczenia znajdziesz pod tym adresem.
Trwa ładowanie komentarzy...