Dramat Romana Polańskiego w Cannes. Maffashion nałożyła filtr z Instagrama na jego nowy film

facebook.com/MAFFASHION.official
Ponad 10 milionów euro budżetu i pół roku pracy na planie zdjęciowym bezpowrotnie utracił Roman Polański w wyniku dramatycznego polskiego akcentu na festiwalu filmwowym w Cannes – dowiaduje się ASZdziennik. Znana blogerka modowa Maffashion na jednej z imprez przeholowała z Instagramem i przypadkiem nałożyła barwny filtr na nowy dramat obyczajowy znanego reżysera.

Zdaniem świadków, Maffashion tego wieczoru ani na chwilę nie odstawiła mediów społecznościowych i zrobiła sobie o jedno selfie za dużo.

– Po serii zdjęć opatrzonych hasztagiem #maffashioncannes polska blogerka wciąż miała ochotę na więcej i rozkojarzona tysiącem lajków przypadkiem potrąciła i rozlała filtr "Nashville" na "Prawdziwą Historię", nowy i drogi film przechodzącego obok Romana Polańskiego – czytamy w najnowszym "Le Figaro".

Oburzony reżyser w pośpiechu opuścił galę i w atmosferze skandalu oskarżył polską blogerkę o prowokację artystyczną. Jak ustalił ASZdziennik, obraz trafił do ponownej post-produkcji, lecz zdaniem montażystów filtra nie da się już wywabić.

– Hasztagi na stałe wpisały się już w dialogi, a żeby wyciąć wszystkie drobne emoji musielibyśmy usunąć kluczowe dla filmu kadry – załamują ręce montażyści w rozmowie z ASZdziennikiem.

Kontrowersyjne zdarzenie szybko podzieliło światowy świat sztuki. Komentator "Journal de Paris" twierdzi, że to niepowetowana strata dla świata filmowego, lecz zdaniem krytyków "Libération", dla Polańskiego może to oznaczać otwarcie nowego rozdziału w karierze.

– Zamieszczoną na Instagramie "Prawdziwą Historię" zobaczyło już więcej ludzi niż "Dziecko Rosemary". Polacy myślą, że to autentyczna relacja blogerki z Cannes i chwalą ją za szczerość i otwartość przed swoimi fanami – czytamy w dzienniku.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że z Maffashion skontaktował się już francuski dystrybutor filmów Romana Polańskiego.

Chce, by do "Noża w Wodzie" i "Wstrętu" dodała co najmniej "Mayfair" i "X-Pro II", by dziełami reżysera mogło zainteresować się nowe pokolenie widzów.

To jest ASZdziennik. Wszelkie cytaty i wydarzenia zostały zmyślone.

Autor: Łukasz Jadaś /@lukaszjadas
Trwa ładowanie komentarzy...