PILNE ROZWIĄZANIE KONKURSU KONSTYTUCJA GRACZY!

7 zdań kulturalnego człowieka, którymi wyróżnisz się wśród znajomych w ten weekend

Znajomi ekscytują się zapowiedzią "Destiny 2", a ty wciąż szukasz partnera do "Worms: Armageddon"? Na Warszawskie Targi Książki wszyscy idą po nowości, a ty liczysz na atrakcyjne ceny klasyki? Nie rozumiesz zamieszania o bilety na Gorillaz, bo muzyki możesz przecież posłuchać w każdej chwili na antenie Złotych Przebojów?

Głowa do góry.

Oto siedem zdań, którymi zamaskujesz wszystkie zaległości w lekturach, serialach i nowościach płytowych, a znienawidzone przez wszystkich rozmowy o kulturze przestaną być dla ciebie udręką.

1. Mosz ty anong o Frelach? Rychtyk fajno dziołchy, daja je po ćmoku, po jasnoku na cołki karpyntel. Jak jo je przaja!

Rychtyk prowda, ale nie przeszarżuj. Włącz Frele i skończ temat nim ktoś w towarzystwie zorientuje się, jak bardzo kaleczysz ślonsko godke.

2. Czy w 2017 roku mężczyźni wciąż poddają się dyktatowi lumberseksualności, a "Cosmopolitan" nadal ma monopol na definiowanie ideału męskiej urody? Obejrzyjmy i zacznijmy dyskusję.

Jest drwalem i jest OK. Więcej o jego losie w przejmującym dokumencie "Latający Cyrk Monty Pythona" w sobotę o 21:00 na Comedy Central.

3. W "Human: Fall Flat" niewprawione oko dojrzy tylko humor i ciekawą symulację praw fizyki. Dla mnie pogmatwane losy głównego bohatera to jednak metafora ludzkiego losu jako źdźbła trawy bezlitośnie smaganego wiatrem historii i oczywiste odwołanie do mitu Syzyfa.

Niepewne ruchy i wiotkie kończyny protagonisty to symbol kondycji intelektualnej człowieka w dobie rewolucji informacyjnej, a serie niekończących się upadków nawiązują wprost do predestynacji w teologii św. Augustyna.

4. Warlikowski na Open'erze? Barierki moje.

Gdy inni będą stawiać namioty, ty postawisz pytania o istotę człowieczeństwa w warunkach opresji podczas "(A)polonii" Krzysztofa Warlikowskiego na tegorocznej scenie teatralnej Open'era. Jeżeli odpowiedzi będzie za mało, poszukasz ich na „Białej sile, czarnej pamięci” na podstawie Marcina Kąckiego na „Henrietcie Lacks” Anny Smolar.

5. Nie zamierzam czekać do października na i tak przecież rozczarowujący werdykt jury. Laureata tegorocznej Nike wybiorę i ogłoszę na swoim kanale YouTube najpóźniej do niedzieli. Dajcie suba.

Wolisz psy, więc faworytem na razie jest "Skucha" Hugo-Badera, ale ta urocza sroka z okładki książki Stanisława Łubieńskiego też ma coś w sobie.

6. Martwię się. Od ostatniego koncertu Mark Kozelek nikogo do siebie nie zraził. Mam nadzieję, że do listopadowego koncertu Sun Kil Moon w Warszawie zdąży jednak wrócić do formy.

Odłożyłeś już pieniądze na bilet i oprócz gwarantowanych wzruszeń liczysz także na mały skandal.

7. W tym tygodniu obaliłem wszystkie mity o homeopatii, przedstawiłem niedowiarkom dowody na ocieplenie klimatu i naukowo zdementowałem uzdrawiającą moc magnesów. Naprawdę chcecie zaczynać temat szczepionek?

Temat sztucznej inteligencji i GMO przełóż na kolejny tydzień. Do tego czasu obejrzysz już wszystkie odcinki "Bill Nye Saves The World" na Netfliksie.

Materiał powstał przy współpracy z Comedy Central.

Autor: Łukasz Jadaś /@lukaszjadas
Trwa ładowanie komentarzy...