House of Cards po polsku. Oto fabuła HoC w wersji, którą zaakceptowałyby polskie telewizje [SEZON 2]

mat. promocyjne
Premiera 5. sezonu "House of Cards" już 30 maja. Dlatego ASZdziennik przypomina, co do tej pory wydarzyło się w tym serialu. Albo mogłoby się wydarzyć, gdyby działo się w polskich realiach i polskich telewizjach. Oto streszczenie 2. sezonu "House of Cards PL".

Streszczenie Sezonu 1 znajdziesz w tym miejscu.

Uwaga! Wszelkie podobieństwo do istniejących postaci jest niezamierzone.

S02E01

Z Claire i Frankiem spotykamy się, gdy moszczą sobie gniazdko w Waszyngtonie. Frank dopiero co dostał awans na wiceprezydenta i wszystko znów będzie, jak dawniej: długie spacery, rozmowy przy kominku i snucie planów powiększenia rodziny. Ale ktoś chce zburzyć tę sielankę.

Oto Zoe Barnes pracuje nad artykułem, który chce podeptać pamięć Petera Russo. Frank zamierza spotkać się w tej sprawie z Zoe w metrze, ale ta łapie wcześniejszy pociąg i z rozmowy nici.

S02E02

Nadal wzburzony pociągiem mediów do taniej sensacji, Frank rzuca się wir pracy dla kraju. Z sukcesami. To dzięki niemu Chińczycy zrywają umowy handlowe. Claire jest dumna z męża. To jedna z nielicznych chwil, kiedy nie rozpamiętuje braku dzieci w ich małżeństwie.

S02E03

Przyjaciel Franka Doug martwi się losem Lucasa Goodwina, który po zniknięciu Zoe przejął zadanie podeptania pamięci Petera Russo. Dlatego Doug prosi o pomoc FBI.

Frank tymczasem namawia swojego znajomego Raymonda Tuska, żeby dał sobie spokój z polityką. Raymond się waha.

S02E04

W poruszającym wywiadzie Claire przyznaje się do aborcji. Jest tylko kobietą, więc w emocjach wiąże ten fakt z romansem z generałem Daltonem McGinnisem. Gdy jednak chce naprostować fakty, jest już za późno. Trudno. Te emocje!

S02E05

Frank ma problemy z Chinami: Pekin nie może zrozumieć, że Raymond Tusk chce sobie dać spokój z polityką. Raymond Tusk też jeszcze nie może tego zrozumieć. Frank jest jednak dobrej myśli.

Claire zyskuje nowych sprzymierzeńców. To żona prezydenta Tricia Walker i młody PR-owiec Seth, który ofiarowuje się do napisania sprostowania w spawie wywiadu o aborcji. Claire prosi jednak, żeby tego nie robił. Dość już się wycierpiała. Seth myśli, że chciałby mieć taką matkę.

S02E06

W wyniku kryzysu relacji z Chinami, kraj trapią przerwy w dostawie prądu, ale Frank znajduje rozwiązanie: koniec kariery politycznej Raymonda Tuska. Frank przekonuje prezydenta, że uwolniłoby to dużo dobrej energii, której kraj tak potrzebuje.

Na damskich ploteczkach Claire i Tricii Walker, Claire wspomina, że pracująca w Białym Domu asystentka o mrocznej przeszłości (to przez nią Peter Russo był smutny) robi maślane oczy do prezydenta Walkera. Claire mówi stanowczo, że w swoim domu by takich relacji nie tolerowała.

S02E07

Zły Tusk nie chce przestać mieszać w kraju. Frank czuje, że jego argumenty są jak grochem o ścianę. Że też tacy ludzie muszą psuć ideały demokracji!

Tymczasem atrakcyjna polityk Jackie Sharp zaczyna spotykać się z lobbystą Remym Dantonem. Młodzi mają się ku sobie. Niestety nie można tego powiedzieć o parze prezydenckiej. Claire ofiarowuje swoją pomoc i modlitwę.

SO2E08

Zły Tusk nie mogąc pokonać Franka w czystej walce doprowadza do publikacji zdjęcia wiążące Claire z fotografem Adamem. Na zdjęciu widać wyraźnie, że to przyjaźń, ale hieny z mediów nie przepuszczają okazji i atakują małżeństwo, które powinno być wzorem dla wszystkich.

S02E09

Fotograf Adam wykazuje się szlachetnością i publicznie zapewnia, że zdjęcie półnagiej Claire było tylko żartem na rocznicę Claire i Franka. Uczucia buzują też między przyjacielem Franka Dougiem, a byłą prostytutką Rachel, która buntuje się wobec ojcowskich uczuć Douga.

Raymond Tusk zamyka ulubioną knajpę Franka. Frank musi jadać falafle.

S02E10

Głodny Frank nareszcie ma się z czego cieszyć. Jego prześladowca Tusk zostaje obnażony w prasie, jako pozbawiony zasad manipulator, któremu zależy tylko na jego własnym interesie. To zupełna odwrotność Franka.

Jackie i Remy mają kłopoty. Ich romans wychodzi na jaw przed Frankiem. Czy młodzi dostaną błogosławieństwo swojego mentora?

S02E11

Frank i Claire podejmują ważną decyzję. W obliczu problemów z powiększeniem rodziny, postanawiają adoptować swojego ochroniarza Edwarda Meechuma.

Tymczasem prezydent Walker i jego żona ratując swoje małżeństwo biorą udział w terapii małżeńskiej. Frank i Claire bardzo ich w tym wspierają.

S02E12

Prezydent Walker nie jest w stanie jasno myśleć, więc w ataku podejrzliwości oskarża Franka o spowodowanie wszystkich swoich problemów. Frank bardzo przejmuje się tą rozmową. Dlatego zaczyna rozmawiać z kolegami i koleżankami z Kongresu o zbiórce niespodziance dla prezydenta. Miałby za nią pojechać na urlop.

S02E13

Doug ustępuje namowom Rachel i zabiera ją na wycieczkę do lasu. Tam jednak dochodzi do wypadku. Doug uderza głową o konar, a Rachel biegnie po pomoc. Niestety gubi drogę i nie może znaleźć Douga.

A w Waszyngtonie nareszcie dobre wieści. Przepracowany prezydent Walker idzie na długo wyczekiwany urlop i prosi Franka o zastępstwo na następne kilkanaście miesięcy. A przyjacielowi się przecież nie odmawia.

To jest ASZdziennik dla Netflix. Za tydzień Sezon 3.

Tu przeczytasz sobie streszczenie sezonu 1. Tak to się właśnie zaczęło!
POLUB NAS NA FACEBOOKU
Trwa ładowanie komentarzy...