PILNE PRAWDZIWE PYTANIA Z REFERENDUM ANDRZEJA DUDY. 8 PEWNIAKÓW, KTÓRE POKAZUJĄ O CO MU CHODZI.

House of Cards po polsku. Oto fabuła HoC w wersji, którą zaakceptowałyby polskie telewizje [SEZON 2]

mat. promocyjne
Premiera 5. sezonu "House of Cards" już 30 maja. Dlatego ASZdziennik przypomina, co do tej pory wydarzyło się w tym serialu. Albo mogłoby się wydarzyć, gdyby działo się w polskich realiach i polskich telewizjach. Oto streszczenie 2. sezonu "House of Cards PL".

Streszczenie Sezonu 1 znajdziesz w tym miejscu.

Uwaga! Wszelkie podobieństwo do istniejących postaci jest niezamierzone.

S02E01

Z Claire i Frankiem spotykamy się, gdy moszczą sobie gniazdko w Waszyngtonie. Frank dopiero co dostał awans na wiceprezydenta i wszystko znów będzie, jak dawniej: długie spacery, rozmowy przy kominku i snucie planów powiększenia rodziny. Ale ktoś chce zburzyć tę sielankę.

Oto Zoe Barnes pracuje nad artykułem, który chce podeptać pamięć Petera Russo. Frank zamierza spotkać się w tej sprawie z Zoe w metrze, ale ta łapie wcześniejszy pociąg i z rozmowy nici.

S02E02

Nadal wzburzony pociągiem mediów do taniej sensacji, Frank rzuca się wir pracy dla kraju. Z sukcesami. To dzięki niemu Chińczycy zrywają umowy handlowe. Claire jest dumna z męża. To jedna z nielicznych chwil, kiedy nie rozpamiętuje braku dzieci w ich małżeństwie.

S02E03

Przyjaciel Franka Doug martwi się losem Lucasa Goodwina, który po zniknięciu Zoe przejął zadanie podeptania pamięci Petera Russo. Dlatego Doug prosi o pomoc FBI.

Frank tymczasem namawia swojego znajomego Raymonda Tuska, żeby dał sobie spokój z polityką. Raymond się waha.

S02E04

W poruszającym wywiadzie Claire przyznaje się do aborcji. Jest tylko kobietą, więc w emocjach wiąże ten fakt z romansem z generałem Daltonem McGinnisem. Gdy jednak chce naprostować fakty, jest już za późno. Trudno. Te emocje!

S02E05

Frank ma problemy z Chinami: Pekin nie może zrozumieć, że Raymond Tusk chce sobie dać spokój z polityką. Raymond Tusk też jeszcze nie może tego zrozumieć. Frank jest jednak dobrej myśli.


Claire zyskuje nowych sprzymierzeńców. To żona prezydenta Tricia Walker i młody PR-owiec Seth, który ofiarowuje się do napisania sprostowania w spawie wywiadu o aborcji. Claire prosi jednak, żeby tego nie robił. Dość już się wycierpiała. Seth myśli, że chciałby mieć taką matkę.

S02E06

W wyniku kryzysu relacji z Chinami, kraj trapią przerwy w dostawie prądu, ale Frank znajduje rozwiązanie: koniec kariery politycznej Raymonda Tuska. Frank przekonuje prezydenta, że uwolniłoby to dużo dobrej energii, której kraj tak potrzebuje.

Na damskich ploteczkach Claire i Tricii Walker, Claire wspomina, że pracująca w Białym Domu asystentka o mrocznej przeszłości (to przez nią Peter Russo był smutny) robi maślane oczy do prezydenta Walkera. Claire mówi stanowczo, że w swoim domu by takich relacji nie tolerowała.

S02E07

Zły Tusk nie chce przestać mieszać w kraju. Frank czuje, że jego argumenty są jak grochem o ścianę. Że też tacy ludzie muszą psuć ideały demokracji!

Tymczasem atrakcyjna polityk Jackie Sharp zaczyna spotykać się z lobbystą Remym Dantonem. Młodzi mają się ku sobie. Niestety nie można tego powiedzieć o parze prezydenckiej. Claire ofiarowuje swoją pomoc i modlitwę.

SO2E08

Zły Tusk nie mogąc pokonać Franka w czystej walce doprowadza do publikacji zdjęcia wiążące Claire z fotografem Adamem. Na zdjęciu widać wyraźnie, że to przyjaźń, ale hieny z mediów nie przepuszczają okazji i atakują małżeństwo, które powinno być wzorem dla wszystkich.

S02E09

Fotograf Adam wykazuje się szlachetnością i publicznie zapewnia, że zdjęcie półnagiej Claire było tylko żartem na rocznicę Claire i Franka. Uczucia buzują też między przyjacielem Franka Dougiem, a byłą prostytutką Rachel, która buntuje się wobec ojcowskich uczuć Douga.

Raymond Tusk zamyka ulubioną knajpę Franka. Frank musi jadać falafle.

S02E10

Głodny Frank nareszcie ma się z czego cieszyć. Jego prześladowca Tusk zostaje obnażony w prasie, jako pozbawiony zasad manipulator, któremu zależy tylko na jego własnym interesie. To zupełna odwrotność Franka.

Jackie i Remy mają kłopoty. Ich romans wychodzi na jaw przed Frankiem. Czy młodzi dostaną błogosławieństwo swojego mentora?

S02E11

Frank i Claire podejmują ważną decyzję. W obliczu problemów z powiększeniem rodziny, postanawiają adoptować swojego ochroniarza Edwarda Meechuma.

Tymczasem prezydent Walker i jego żona ratując swoje małżeństwo biorą udział w terapii małżeńskiej. Frank i Claire bardzo ich w tym wspierają.

S02E12

Prezydent Walker nie jest w stanie jasno myśleć, więc w ataku podejrzliwości oskarża Franka o spowodowanie wszystkich swoich problemów. Frank bardzo przejmuje się tą rozmową. Dlatego zaczyna rozmawiać z kolegami i koleżankami z Kongresu o zbiórce niespodziance dla prezydenta. Miałby za nią pojechać na urlop.

S02E13

Doug ustępuje namowom Rachel i zabiera ją na wycieczkę do lasu. Tam jednak dochodzi do wypadku. Doug uderza głową o konar, a Rachel biegnie po pomoc. Niestety gubi drogę i nie może znaleźć Douga.

A w Waszyngtonie nareszcie dobre wieści. Przepracowany prezydent Walker idzie na długo wyczekiwany urlop i prosi Franka o zastępstwo na następne kilkanaście miesięcy. A przyjacielowi się przecież nie odmawia.

To jest ASZdziennik dla Netflix. Za tydzień Sezon 3.

Tu przeczytasz sobie streszczenie sezonu 1. Tak to się właśnie zaczęło!
Trwa ładowanie komentarzy...