PILNE PRAWDZIWE PYTANIA Z REFERENDUM ANDRZEJA DUDY. 8 PEWNIAKÓW, KTÓRE POKAZUJĄ O CO MU CHODZI.

House of Cards po polsku. Tak wyglądałaby fabuła, gdyby HoC zrobiły polskie telewizje [SEZON 1]

mat. promocyjne
Premiera 5. sezonu "House of Cards" już 30 maja. Dlatego ASZdziennik przypomina, co do tej pory wydarzyło się w serialu. Albo mogłoby się wydarzyć, gdyby działo się w polskich realiach i polskich telewizjach. Oto streszczenie 1. sezonu "House of Cards PL".

Uwaga! Wszelkie podobieństwo do istniejących postaci jest niezamierzone.

S01E01

Odcinek zaczyna się od wzruszającej sceny, podczas której Frank Underwood, doświadczony polityk pełen ideałów, pomaga psu potrąconemu przez samochód. Frank wbrew weterynarzom twierdzi, że pies przeżyje i go przygarnia. To będzie przyjaźń na całe życie.

W międzyczasie polityczny patron Underwooda, Garett Walker zostaje prezydentem. Frank miał zostać sekretarzem stanu w jego administracji, ale w ostatniej chwili wypada z listy faworytów. Frank jest zawiedziony, ale postanawia ciężką i lojalną pracą udowodnić Walkerowi, że popełnił błąd. Frankowi pomoże w tym dziele żona. Underwoodowie nie mają dzieci, więc Claire musi jakoś wypełnić pustkę w życiu.

S01E02

Frank nie ustaje w wysiłkach dla kraju. Przedkładając dobro państwa nad dobro własnej partii nie protestuje, kiedy jego współpracownicy odkrywają kompromitujące fakty z biografii kandydata na sekretarza stanu, który zajął jego miejsce. Frank uspokaja współpracowników, że prawda boli, ale tak trzeba i prosi, żeby, gdy odkryją sekrety z jego kariery, również nie wahali się ich ujawniać.

Claire ma niestety problemy w pracy. Musi dokonać zwolnień w swojej fundacji. Z tego powodu nie śpi po nocach i musi ciągle biegać.

S01E03

Zapracowany Frank znajduje nieoczekiwaną przyjaciółkę w młodej dziennikarce Zoe Barnes, z którą wymienia niewinne SMS-y wyłącznie o sprawach państwowych. Claire nadal zagłusza instynkt macierzyński. Dlatego codziennie chodzi do pracy.

S01E04

Frank nie ustaje w wysiłkach, żeby przeprowadzić przez Kongres najlepszą ustawę o edukacji, która uszczęśliwi wszystkie dzieci. Pomaga mu z własnej woli sympatyczny kongresman Peter Russo. Ale nie tylko pracą się żyje: relacja Franka i Zoe Barnes wchodzi na nowy poziom. Przyjaciele umawiają się na kawę, ale rodzi się z tego coś więcej. Zoe zostaje też na ciastko.

S01E05

Claire ma problemy: jej fundacji brakuje pieniędzy i zastanawia się, czy wszystkiego nie rzucić i nie poświęcić się prowadzeniu domu. Frank wybija jej to z głowy i przedstawia pomysł na zebranie pieniędzy. Gala dla darczyńców dzięki Frankowi jest sukcesem. W podzięce Claire przymyka oko na to, że Frank ostatnio dużo gra na konsoli.C

S01E06

laire tym razem pokazuje swoją bardziej kobiecą stronę odwiedzając chorego ochroniarza jej męża w szpitalu. Jej dobre słowo przynosi mężczyźnie wyraźną ulgę. Tymczasem Frank nadal w pocie czoła pracuje nad reformą edukacji mimo strajku nierozumiejących niczego nauczycieli. Na szczęście nauczyciele nie mają dobrej odpowiedzi na argumenty Franka i muszą ustąpić.


Peter Russo ma dzięki Frankowi coraz większe szanse w walce o stanowisko gubernatora stanu Pensylwania. Pomaga mu, że Frank tak bardzo w niego wierzy.

S01E07

Intensywna praca dla kraju zbliża Franka do prezydenta Walkera. Ten widzi, że ma we Franku oparcie i coraz bardziej mu ufa. Frank, który jest państwowcem z krwi i kości, czuje, że razem wiele osiągną.

Zoe Barnes dzięki wskazówkom Franka rozwija się dziennikarsko. Frank prowadzi dla niej wieczorami specjalne warsztaty. Dzięki temu Claire ma więcej czasu na rozmyślanie o macierzyństwie.

S01E08

Frank odwiedza swoją uczelnię, której ideały stara się codziennie realizować w swoim życiu. Tymczasem Peter Russo prowadzi kampanię wyborczą w swoim okręgu. Wyborcy początkowo nie rozumieją, dlaczego Russo doprowadził do likwidacji 12 tys. miejsc pracy, ale Peter wyjaśnia im, że mu przykro. Bezrobotni pocieszają Petera.

S01E09

Claire i Frank pracują ręka w rękę nad ustawą o regulacji przepływu wody. Małżonkowie zgodnie dzielą się zadaniami. Frank namawia kongresmenów do głosowania "za", Claire przekonuje ich do głosowania "przeciw". Śmiechom, które potem następują, nie ma końca.

Przyjaciel i doradca Franka, Doug Stamper zaprzyjaźnia się z byłą prostytutką i pomaga jej na nowo ułożyć sobie życie.

S01E10

Claire jedzie na długo wyczekiwany urlop w Nowym Jorku. Tak bardzo się na nim zapomina, że przestaje odbierać telefony od męża i zamiast tego dysputy o macierzyństwie toczy przy winie z przyjacielem Adamem, przystojnym i bezinteresownym fotografem.

Wakacje ma też Peter Russo. W czasie wolnym zgłębia ofertę rynkową producentów whisky.

S01E11

Frank robi wszystko, żeby pomóc Peterowi, który stracił nieco zapału do życia. Dlatego zabiera przyjaciela na miłą przejażdżkę samochodem, która niestety nie pociesza Petera. Frank jest tym faktem tak załamany, że nie zauważa, że gdy opuszcza samochód śpiącego Petera, silnik jest włączony, a garaż zamknięty.

Tymczasem Claire nadal świetnie bawi się w Nowym Jorku. Ogląda fotografie Adama i spaceruje.

S01E12

Wiceprezydent Underwood? Frank woli nadal pokorną pracę w Kongresie z dala od kamer, ale wiceprezydent Jim Matthews chce zostać gubernatorem. Frank czuje, że ojczyzna wzywa. Myśli o tym, kiedy spotyka się Raymondem Tuskiem, biznesmenem, który wyznaje, że to on zniszczył szanse Franka na stanowisko sekretarza stanu. Frank mu wybacza.

S01E13

Zanim Frank otrzyma od prezydenta Walkera propozycję objęcia stanowiska wiceprezydenta, musi jeszcze skonsultować się ze swoimi licznymi przyjaciółmi z Raymondem Tuskiem na czele. Wszyscy namawiają go do przyjęcia nominacji.

Wśród nich nie ma Zoe Barnes. Młoda dziennikarka jest zbyt zajęta pracą nad artykułem niespodzianką o karierze Franka.

Claire nadal nie ma dzieci.

To jest ASZdziennik dla Netflix. Za tydzień Sezon 2.
Trwa ładowanie komentarzy...