PILNE ROZWIĄZANIE KONKURSU KONSTYTUCJA GRACZY!

Konsul zawieszona za zdjęcie Tuska w mundurze SS. MSZ: Powinien być w mundurze Wehrmachtu

Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Prawo i Sprawiedliwość poprawności politycznej się nie kłania. Ale nawet z perspektywy tej partii Maria Szonert-Binienda przesadziła.

- Pani Maria Szonert-Binienda czasowo nie będzie pełnić obowiązków konsul honorowej w stanie Ohio z powodu zachowania nielicującego z rangę tej funkcji - poinformowało MSZ w specjalnym komunikacie.

Wszystko przez zdjęcie Donalda Tuska, jakie pani konsul opublikowała w mediach społecznościowych. Przewodniczący Rady Europejskiej występuje na nim w mundurze SS.

- To niedopuszczalne na tym poziomie. Tusk powinien być w mundurze Wehrmachtu - mówi ASZdziennikowi ważny urzędnik w MSZ. - Jak minister to zobaczył, wpadł w szał. Krzyczał, że osoby, które nie potrafią odróżniać formacji, których mentalnym spadkobiercą jest Tusk, nie są godne reprezentowania Rzeczpospolitej.

MSZ zażądało od Szonert-Biniendy zmiany zdjęcia na wariant z właściwym mundurem. Jeśli pani konsul się nie podporządkuje, może pożegnać się ze stanowiskiem.

Nieoficjalnie mówi się, że rekrutacja może ruszyć na dniach. Będzie decydować portfolio memów.

To jest ASZdziennik. Wszelkie wydarzenia i cytaty oprócz wrzucenia przez konsul honorową zdjęcia Tuska w esesmańkim mundurze zostały zmyślone.
Trwa ładowanie komentarzy...