PILNE NIE JESTEŚMY ANI ONETEM, ANI WP. OTO DLACZEGO

Wirtualny zespół na koncertach w Polsce. Chcieli zagrać w kraju, który istnieje tylko teoretycznie

Wikimedia Commons
Lepszej lokalizacji zespół nie mógł sobie wymarzyć. Fani zacierają ręce, krytycy muzyczni zapowiadają show stulecia. Zespół, który istnieje tylko wirtualnie, zagra w kraju, który istnieje tylko teoretycznie – ustalił ASZdziennik.

– To spełnienie marzeń 2-D, Noodle, Murdoca i Russela – podkreśla management zespołu Gorillaz. – Jak dotąd ekipa koncertowała w prawdziwych krajach, co zupełnie psuło spektakl i kłóciło się z misternie budowanym wizerunkiem grupy.

Teraz ma się to jednak zmienić.

– Armia, szacunek do bliźniego, czytelnictwo, ochrona przyrody, solidarność, bezpieczeństwo na drogach, prawa kobiet, społeczeństwo obywatelskie, zasady poruszania się w kolejkach czy ochrona pracownika – to wszystko jest tu tak bardzo wirtualne, jak wirtualni są członkowie Gorillaz – podkreśla management.

Zespół od dawna planował wzniesienie własnej teoretycznej przestrzeni na której mógłby spełniać się artystycznie, lecz koszty tego przedsięwzięcia były zbyt wysokie.

– I wtedy ktoś pokazał nam Polskę. Nie mogliśmy uwierzyć, że takie miejsce istnieje, choćby i teoretycznie.

Management zespołu zaapelował już do władz Warszawy o postawienie wirtualnej hali koncertowej, które spełniałyby rygorystyczne wymagania zespołu. Ku uciesze wokalisty grupy 2-D, w istniejących obiektach mogą bowiem zagrać tylko teoretycznie.

ASZdziennik ustalił ponadto, że dwa koncerty to nie jedyna niespodzianka, jaką Gorillaz przygotowali dla swoich polskich fanów.

Jak wynika z materiałów które przedostały się do mediów społecznościowych, zespół na koncertach w Polsce nie zagra swojego największego przeboju "Feel Good Inc", bo nikt w kraju nie zna tego uczucia.

– Staramy się zawsze dopasować setlisty do miejsca, w którym gramy – tłumaczy 2-D, z którym skontaktował się ASZdziennik. – Z szacunku dla lokalnych tradycji, dekadenckich nastrojów, powszechnego niepokoju, goryczy i niepewności co do jutra, "Feel Good Inc" nigdy nie pojawi się na naszych koncertach nad Wisłą – zapewnił.

To jest ASZdziennik. Wszystkie cytaty i wydarzenie zostały zmyślone.

Autor: Łukasz Jadaś / @lukaszjadas
Trwa ładowanie komentarzy...