PILNE ROZWIĄZANIE KONKURSU KONSTYTUCJA GRACZY!

Dramat 16-latka. Wybrał artystyczne liceum, jeszcze nie wie, że skończy na stomatologii

123rf.com
Niewiele ponad cztery lata męczarni przy sztalugach, pejzażach i cieniowaniu krzywizn ludzkiego ciała dzieli 16-letniego Konrada M. z Warszawy od rozpoczęcia studiów na kierunku lekarsko-dentystycznym na Uniwerstycie Medycznym w Białymstoku – ustalił ASZdziennik.

Młody mężczyzna jest przekonany, że plany na swoją przyszłość ma już dopięte na ostatni guzik. Jak dotąd, nikt nie wyprowadził go z błędu.

– Albo abstrakcyjne malarstwo olejne, albo nic – mówi ASZdziennikowi Konrad, który za kilkanaście lat o tej porze będzie proponował skaling z piaskowaniem 30-letniej klientce SPZOZ Warszawa-Śródmieście.

16-latek utrzymuje, że presja systemu edukacji zadziałała na niego mobilizująco. Pełnię własnych możliwości i zainteresowań poznał już w chwili, gdy większość jego rówieśników ma problemy z wyborem właściwej emoji dołączonej do wiadomości wysłanej koleżance na Snapchacie.

– Wystarczy po prostu zajrzeć w głąb siebie. Cieszę się, że swoje powołanie znalazłem tak wcześniej – twierdzi nastolatek, który dopiero przy trudnym dłutowaniu przypomni sobie o lekcjach rzeźby i spędzających mu przez całą drugą klasę sen z powiek technikach snycerstwa.

– Wydaliśmy majątek na lekcje rysunku, pędzle szczecinowe i profesjonalne farby malarskie, ale czego się nie robi dla przyszłości własnych dzieci – podkreśla dumna mama Konrada, która szybciej niż się spodziewa usłyszy od własnego syna "uuu, chyba zapominamy o niciach dentystycznych", i że powinna umówić się na następną wizytę, bo najwyższy czas na leczenie kanałowe.


ASZdziennik ustalił, że już tylko egzamin gimnazjalny dzieli pewnego siebie 16-latka od złożenia podania o przyjęcie do jednego z prestiżowych liceów artystycznych w Warszawie.

Konrad zapewnia bowiem, że zeszłotygodniowe plany pójścia na weterynarię, archeologię lub do szkoły policyjnej w niedalekim Legionowie ogłosił jednak nieco zbyt pochopnie.

To jest ASZdziennik. Wszystkie cytaty i wydarzenie zostały zmyślone.

Autor: Łukasz Jadaś / @lukaszjadas
Trwa ładowanie komentarzy...