PILNE NIE JESTEŚMY ANI ONETEM, ANI WP. OTO DLACZEGO

7 zdań kulturalnego człowieka, dzięki którym porozmawiasz z rodziną w te święta

Rozmowa przy stole niebezpiecznie schodzi na małżeństwa, a ty od tygodnia nie masz nawet matcha na Tinderze? Przyjechała daleka rodzina i desperacko potrzebujesz wspólnych tematów do rozmów? Wszyscy pytają jak tam w pracy, a w święta nie wypada ci kłamać?

Spokojnie.

Oto siedem zdań o kulturze, dzięki którym odwrócisz uwagę rodziny od najbardziej niewygodnych pytań, jakie mogą paść przy stole.

1. Katolicy i prawosławni Wielkanoc świętują w tym roku razem. Coachella mogłaby się od nas czegoś nauczyć zamiast rozbijać się na dwa weekendy.

"To nieekumeniczne" - dodaj, zanim oddalisz się od rodzinnego stołu, bo za chwilę startuje transmisja z koncertu Bon Ivera.

2. Świąteczne śniadanie przełożyliśmy na później. "Nowa Jadłonomia" wychodzi dopiero 10 maja, więc sami rozumiecie. O, naprawdę was nie uprzedziłem?

No, to dzielimy się jajkiem i do zobaczenia za miesiąc.

3. Każdy chce podzielić się jajkiem, ale czy każdy pamięta o kurach? Jeżeli chcemy o nie dobrze zadbać, musimy najpierw zbudować im silos, a następnie stale wypełniać go sianem. I dalej w tym "Stardew Valley" to już z górki.

W ten oto prosty sposób nawiązując do świąt wytłumaczyłeś dalekiej rodzinie, czym tak naprawdę zajmujesz się w życiu.

4. Pięknie nam dziś śpiewał ten nowy kościelny. W moim prywatnym rankingu "Hallelujah", to było gdzieś między Cohenem a Buckleyem, choć wersja Keatona Hensona to też mocny konkurent.

I choć wiesz, że wersja Pentatonix jest dla słabych, to grzecznie pozwalasz swojej 14-letniej siostrze zabrać głos. Przecież to święta.

5. Nie pomyliłem świąt. To dodatkowe miejsce przy stole jest dla Fafika. Po "Duchowym Życiu Zwierząt" Wohllebena zamierzam wprowadzić jeszcze kilka drobnych zmian.

Jamniczki bardzo łatwo się zawstydzają, więc zachowujcie się tak, jakby go tu w ogóle nie było.

6. W takich chwilach dociera do nas, że dobro i miłość nie powiedziały jeszcze na świecie ostatniego słowa. Tak jak ostatniego słowa nie powiedział jeszcze synthpop, czego dowodem jest ostatni album Future Islands.

"The Far Field" zagłuszy krople deszczu dzwoniące o szybę i wraz z baziami z supermarketu będzie wspaniałą protezą wiosny.

7. Spokojnie. Wiem, jak bardzo wrażliwa jest babcia, dlatego swoją "Mitologia Nordycką" Gaimana oprawiłem w okładkę ostatniej książki Hołowni.

Rodzina wreszcie nie będzie się martwić, że bawisz się w jakiś okultyzm.


To jest ASZdziennik. Wszystkie cytaty i wydarzenie zostały zmyślone.

Autor: Łukasz Jadaś / @lukaszjadas
Trwa ładowanie komentarzy...