PILNE NIE JESTEŚMY ANI ONETEM, ANI WP. OTO DLACZEGO

Dramat hipsterskich rodziców. Zaraz 3. urodziny ich córki, a oni jeszcze nie wybrali płci kulturowej

Fot. 123rf.com
Nowofalowa poliamorystka sluchająca Amandy Palmer, czy zmaskulizowana na wzór kanadyjski czytelniczka Jeanette Winterson? Przed takim dylematem stoi para stołecznych hipsterów, która w przededniu urodzin swojej 3-letniej córki nadal nie wybrała jej płci kulturowej – dowiaduje się ASZdziennik.

– A wydaje się, że jeszcze wczoraj niezdarnie podciągała sobie piżamkę, żeby tak jak rodzice biegać po dokładkę do Pokojowej Wioski Kryszny z odsłoniętymi kostkami – mówi ASZdziennikowi 30-letni Cyprian, wzruszony tata 3-letniej Telimenki.

Choć do ostatecznego terminu złożenia deklaracji w mediach społecznościowych coraz bliżej, to rodzice nadal wahają się nad najlepszym dla swojej pociechy modelem tożsamości płciowej.

– Chcemy nakłonić ją, by wybrała za siebie. Gdy w ramach testu utajonych skojarzeń rozłożyliśmy przed nią płyty Patti Smith i Tegan & Sary, wskazała na leżący na stole tablet.

– Odczytaliśmy to jako stłumienie krzyku pierwotnego, co w Erze Wodnika może nieco niepokoić – dodają zmartwieni.

Choć rodzice są świadomi, że Telimenka swoją płeć kulturową będzie mogła zmienić jeszcze kilka razy, to do wyboru tej pierwszej podchodzą niezwykle poważnie.

– To nie to samo co na przykład zeszłoroczny Chrzest Żywiołów, po którym duchowe imię Szumiącej Sosenki zostało jej przypisane na zawsze, ale jednak w nowy etap swojego życia powinna wejść wolna od iluzorycznych pojęć takich jak "kobiecość” czy "męskość".

Tymczasem jednak czas goni, a już jutro w wyborach 3-latki decydującą rolę może zacząć odgrywać płeć biologiczna.

Jak zdradził Cyprian w rozmowie z ASZdziennikiem, najbardziej obawia się, że 3-latka może pozostać po prostu dziewczynką.

To jest ASZdziennik. Wszystkie cytaty i wydarzenie zostały zmyślone.

Autorzy: Rafał Madajczak / @ojciecredaktor, Łukasz Jadaś /
Trwa ładowanie komentarzy...