Koniec fikcji z rekomendacjami na Netfliksie. Listę filmów do obejrzenia ustali twoja dziewczyna

123rf.com
Koniec systemu pięciu gwiazdek i koniec sporów na tle wyboru serialu na wieczór. Netflix rezygnuje z algorytmu rekomendacji i przestaje dobierać treści na podstawie indywidualnego gustu widzów - dowiaduje się ASZdziennik.

Od dziś listę filmów i seriali do obejrzenia będzie ustalać twoja dziewczyna.

– Od dziś wszystkie pary łatwiej i szybciej zdecydują które treści są godne uwagi, a które to tylko pewnie jakaś kolejna beznadziejna jatka z Vinem Dieselem, która może i pobudzi intelektualnie twoich kolegów, ale na pewno nie ją – tłumaczą przedstawiciele Netfliksa w Polsce.

Jak ustalił ASZdziennik, dotychczasowy system rekomendacji oparty na gwiazdkach był jedynie fasadą, która tworzyła mężczyznom w stałych związkach iluzję wolnego wyboru i zapewniała im wieczorami dobre samopoczucie.

– Kończymy z bezcelowymi sporami, które i tak zawsze kończyły się kolejnym odcinkiem jej ulubionego serialu – dodają przedstawiciele firmy.

Na rewolucyjne zmiany zareagowali już pierwsi użytkownicy Netfliksa w Polsce.

– Skończyliśmy już "Daredevila" i było całkiem spoko, ale boję się, że teraz wybierze "Luke'a Cage'a" – mówi ASZdziennikowi 24-latek, który od piątku zarywa noce samotnie oglądając w tajemnicy przed swoją partnerką "Trzynaście Powodów".

– Mam nadzieję, że do czerwca jej przejdzie, bo stęskniłem się za dziewczynami z "Orange is The New Black", a chciałbym się w końcu trochę wyspać – podkreśla.

Jak ustalił ASZdziennik, choć zmiany wprowadzone przez giganta VOD to wielki krok w kierunku bezstresowych wieczorów, to jednak do stanu pełnego komfortu wciąż daleko.

Nadal bowiem nie wiadomo, kto ma wybrać jedzenie na PizzaPortal.

To jest ASZdziennik. Wszystkie cytaty i wydarzenie zostały zmyślone.

Autor: Łukasz Jadaś / @lukaszjadas
Trwa ładowanie komentarzy...