PILNE NIE JESTEŚMY ANI ONETEM, ANI WP. OTO DLACZEGO

Wpadka znanej sieciówki. Do sklepów trafiła partia jeansów bez dziur i z całymi nogawkami

123rf.com
Dwudziestolatka z Poznania odwołała randkę z Tindera, a jej rówieśnik z warszawskiego Powiśla wciąż nie zaczął sezonu nad Wisłą. To skutek wielkiej wpadki znanej marki odzieżowej. Do sklepów w całej Polsce trafiła partia jeansów bez dziur i z całymi nogawkami – dowiaduje się ASZdziennik.

Nawet kilkadziesiąt tysięcy młodych Polaków odmawia pokazania się w miejscu publicznym bez obowiązkowego w tym sezonie elementu wiosennej stylizacji. O sprawie zaalarmowała nas zaniepokojona czytelniczka, która nieświadoma zagrożenia wybrała się w poniedziałek na zakupy do jednej z galerii handlowych w Warszawie.

– Leżały na półkach z nową kolekcją, więc bez zastanowienia sięgnęłam po parę i ruszyłam do przymierzalni - opowiada 23-letnia Justyna M. w rozmowie z ASZdziennikiem. – Dopiero na miejscu dotarło do mnie, że coś jest nie tak: były gładkie, jednolite, bez śladu zadrapań na nogawkach, a końcówki miały szczelnie i dokładnie zszyte – relacjonuje.

ASZdziennik ustalił, że klientka sklepu poczuła się jak w jakimś 2016.

Tam, gdzie młoda kobieta spodziewała się zobaczyć poszarpane nitki i zwiewne fragmenty materiału, był tylko precyzyjny szew. Justyna M. bezzwłocznie zaalarmowała obsługę sklepu i powiadomiła Państwową Inspekcję Sanitarną.

– Na podstawie przeglądu blogów modowych stwierdzono, że zakwestionowane jeansy mogą być niebezpieczne dla modnych konsumentów – mówi ASZdziennikowi dr Aneta Kownacka z sanepidu.

Specjalistka ocenia, że po założeniu jeansów bez dziur znacznie spada wizerunkowa moc t-shirtów z ważnym społecznym przesłaniem. Ostrzega także, że osoby takie mogą mieć problemy przy bramkach wejściowych na najpopularniejsze letnie festiwale muzyczne.


– Zabezpieczyliśmy podejrzaną partię, a Powiatowy Inspektor Sanitarny wydał już decyzję o wycofaniu ze sprzedaży spodni, na których nie stwierdzono przetarć.

Poszkodowanych klientów przeprosił już za wpadkę producent. W oficjalnym komunikacie firma podkreśla, że trwa ustalanie, jak niepełnowartościowe jeansy trafiły na sklepowe półki.

Nie odniósł się do pogłosek o tym, że pierwsza osoba która pomyłkowo kupiła spodnie i pojechała w godzinach szczytu na Plac Zbawiciela, rozważa zgłoszenie sprawy do prokuratury.

Polacy, którzy nie zdążyli przygotować się na trendy panujące wiosną 2017, powinni do tego czasu powstrzymać się od zamieszczania na Instagramie zdjęć od pasa w dół, i ograniczyć wizyty w hipsterskich lokalach z oceną wyższą niż 4,5 na Zomato.

To jest ASZdziennik. Cytaty i wydarzenie zostały zmyślone.

Autor: Łukasz Jadaś / @lukaszjadas
Trwa ładowanie komentarzy...