Rewolucja w porodach. Rząd drąży jaskinie w górach, żeby kobiety miały gdzie rodzić siłami natury

Fot. 123rf.com
Cesarskie cięcia, znieczulenia i prawa pacjenta - w tym gąszczu zachodnich nowinek często ginie cud macierzyństwa i dawania życia. Na szczęście już niedługo.

– W Tatrach powstaje właśnie sieć jaskiń, które przejmą od małopolskich szpitali zadania oddziałów położniczych. Minister Konstanty Radziwiłł wmurował w poniedziałek kamień węgielny pod jedną z "Jaskiń Życia" – dowiaduje się ASZdziennik.

Jaskinie to sztandarowy projekt rządu w tym roku. Mają przywrócić naturalny porządek rzeczy, wzmocnić więź matki z dzieckiem, a przez ból pomóc kobietom lepiej pojąć ich rolę w świecie.

– Ludzkość przez tysiąclecia właśnie tak rodziła i nikt się nie skarżył. Proszę wskazać mi choć jedno źródło pisane ze skargą choć jednej matki, a wszystko odwołam – mówi nam minister zdrowia.

Choć jaskinie to wynalazek z odległej przeszłości, ich nowoczesne wersje będą wzbogacone o zdobycze obecnej techniki.

– Każda grota będzie wyposażona w ekologiczne skóry i świeże sianko, a po wodę nie trzeba będzie dużo chodzić. W opisie zamówienia stoi wyraźnie, że strumień może być od jaskini oddalony maksymalnie o 10 kilometrów – słyszymy w resorcie.

Początkowo jaskinie życia powstaną w Tatrach i Bieszczadach, żeby objąć dużą część południowej Polski, a potem obejmą cały kraj.

Jak się dowiadujemy, na terenach nizinnych ich funkcje będą spełniać stajenki.

To jest ASZdziennik. Wszelkie cytaty i wydarzenia są jeszcze zmyślone.

Autor: Rafał Madajczak / @ojciecredaktor
POLUB NAS NA FACEBOOKU
Trwa ładowanie komentarzy...