Allegro rzuca wyzwanie dyskontom. Do końca roku sieć tysiąca marketów BCM w całym kraju

Fot. Alldziennik
Niemożliwe? A jednak. Już wkrótce Polaków czeka największa rewolucja zakupowa od czasu wynalezienia karty płatniczej.

– Do końca roku Allegro otworzy 1000 dyskontów BCM (Bez Ceny Minimalnej) w całym kraju – donoszą media branżowe.

To nie lada sensacja, ponieważ zaledwie tydzień wcześniej Przemysław Budkowski, prezes Allegro wykluczył wejście w sprzedaż żywności z powodu braku dobrego pomysłu.
Jak się okazuje, pomysł właśnie się znalazł.

To sprzedaż w dyskontach z wykorzystaniem rozwiązań znanym milionom klientom Grupy Allegro od lat. Z Allegro dyskonty BCM przejmą sprzedaż bez ceny minimalnej, zaufanych sprzedawców, z Ceneo.pl mechanizm porównywania cen i komentarzy, a z cyklu filmów Legendy oprawę graficzną gazetek, za którą odpowiadać będzie sam Tomasz Bagiński.

– Klient zanim na dziale spożywczym zobaczy kajzerki, będzie mógł na porównać nie tylko cenę w pozostałym tysiącu sklepów, ale także sprawdzić reputację piekarni, wybrać sposób dostawy od paczkomatów po odbiór osobisty, a nawet otrzymać monety Allegro do wykorzystania na zakup kolejnych porcji pieczywa. A to wszystko także w aplikacji mobilnej – opisuje przedstawiciel firmy.
Dyskonty Allegro zamierzają przykryć konkurencję towarem. Samych dostawców działu warzywa będzie 10 tysięcy do wyboru, a są jeszcze marki ekskluzywne.

W strefie premium znajdą się sklepy Chorizo czy Topinambur. Ekskluzywność oferty podkreśli fakt, że dostępne w niej produkty będzie można kupić wyłącznie dzięki opcji Kup Teraz z możliwością sprzedaży ratalnej.

Wraz z uruchomieniem sieci dyskontów Allegro planuje wprowadzić nową stronę główną, zaprojektowaną według wskazówek użytkowników lubiących poprzednie projekty. Projekt można obejrzeć tutaj.

Jak podkreślają eksperci, nowe dyskonty Allegro zmienią sposób, w jaki sposób Polacy podchodzą do swoich codziennych zakupów.
Będzie to jedyna sieć w Polsce, gdzie klient idąc po bułki i mięso, będzie mógł jednocześnie kupić Golfa z 2011 roku.

To jest ASZdziennik dla Grupy Allegro. Wszystko poza nową stroną Allegro.pl zostało zmyślone.(r)
Trwa ładowanie komentarzy...