PILNE ROZWIĄZANIE KONKURSU KONSTYTUCJA GRACZY!

Sensacyjne znalezisko w bloku na Żoliborzu. Przy myciu okien odkryto doskonale zachowany balkon

123rf.com
Chcieli tylko umyć okna. To, co odsłonił płyn do mycia szyb, zaskoczyło nawet najstarszych lokatorów. Podczas wiosennych porządków w jednym z bloków na warszawskim Żoliborzu studenci odkryli zaginione 3 metry kwadratowe mieszkania – dowiaduje się ASZdziennik.

Pogłoski o tym, że za oknem niespełna 40-metrowego lokalu może znajdować się coś jeszcze, od dawna krążyły wśród studentów wynajmujących mieszkanie. Nikt jednak nie traktował ich poważnie.

Do wczoraj.

Jak dowiedział się ASZdziennik, podczas mycia okien związanego z wiosną i presją wywieraną przez sąsiadów, w jednym z mieszkań na stołecznym Żoliborzu odkryto doskonale zachowany balkon.

– Tam, gdzie jeszcze wczoraj miało tylko zionąć pustką, dziś jest już składowisko rzeczy, których nikomu nie chce się wynieść do piwnicy – mówi 22-letni Arkadiusz P., jeden z lokatorów mieszkania, w którym dokonano przełomowego odkrycia.

– Przetarliśmy osad pozostawiony przez smog i spodziewaliśmy się ujrzeć sąsiedni blok i osiedlowy parking – dodaje. – Trafiliśmy tymczasem na twardy i stabilny grunt, noszący na dodatek ślady obecności człowieka.

Wysłana na niezbadany teren ekspedycja odkryła m.in. stojak na choinkę, zasuszoną roślinę doniczkową i kilka butelek po winie "Sophia". Oględziny etykiet pozwalają datować znalezisko na lata 2010-2012.

– Prawdopodobnie to pozostałości po pierwotnych lokatorach – oceniają młodzi odkrywcy.

Studenci w rozmowie z ASZdziennikiem zapewnili, że zamierzają zgłosić odkrycie do Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków. Nie oczekują wypłaty znaleźnego, bo - jak sami twierdzą - jest ono nagrodą samą w sobie.

– Poczuliśmy żyłkę odkrywcy – przyznają zgodnie. – Szukamy już chętnych do kolejnej ekspedycji.

Jeżeli znajdą się odważni, studenci planują bowiem jeszcze tej wiosny odkurzyć za kanapą.

To jest ASZdziennik. Cytaty i wydarzenie zostały zmyślone.

Autor: Łukasz Jadaś / @lukaszjadas
Trwa ładowanie komentarzy...