PILNE ROZWIĄZANIE KONKURSU KONSTYTUCJA GRACZY!

Miły gest Andrzeja Dudy. Podpisze uczniom wszystkie usprawiedliwienia na dzień wagarowicza

123rf.com / prezydent.pl
Gimnazjaliści z całej Polski gromadzą się przed Pałacem Prezydenckim na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. Prezydent Andrzej Duda w ramach wiosennego treningu wydolnościowego podpisze wszystkie usprawiedliwienia nieobecności na lekcjach, jakie w dniu wagarowicza trafią na jego biurko – dowiaduje się ASZdziennik.

– To, czego brakuje prezydentowi, to właśnie ruch - podkreśla prezydencki minister Andrzej Dera. – Po zakończonym sezonie narciarskim musi zadbać o kondycję do podpisywania kolejnych ustaw, a w tym wyjątkowym dniu w roku jego umiejętności sprawdzą się w praktyce jak nigdy przedtem.

Inicjatywa Kancelarii Prezydenta spotkała się z natychmiastowym odzewem polskich uczniów. Na Krakowskim Przedmieściu zebrało się już kilka tysięcy gimnazjalistów i licealistów.

Wielu z nich przyszło odpowiednio przygotowanych.

– Urwałem się z gegry, bo miała być dziś geografia Niemiec – mówi nam spotkany pod Pałacem Prezydenckim Sebastian P., uczeń jednego z warszawskich gimnazjów.

– Na WOS-ie mamy akurat o temat o Trybunale Konstytucyjnym, więc ta wiedza i tak mi się na nic nie przyda – tłumaczy, licząc na zrozumienie przez głowę państwa 15-letnia Dagmara.

Andrzej Dera zapewnia, że dla prezydenta będzie to wielki test przed kolejną legislacyjną ofensywą rządu Beaty Szydło, ale żaden z uczniów nie odejdzie z Krakowskiego Przedmieścia z kwitkiem.

Oprócz tych, którzy wagarowali w czasie katechezy.

To jest ASZdziennik. Cytaty i wydarzenie zostały zmyślone.

Autor: Łukasz Jadaś / @lukaszjadas
Trwa ładowanie komentarzy...