Sukces Łukasza Jakóbiaka. Zwizualizuje dla MSZ szczyt UE, na którym wszyscy zgodzą się z Polską

Wikimedia Commons
Wielki dzień znanego youtubera i wielki cios dla jego hejterów. Łukasz Jakóbiak zrealizuje na zamówienie Ministerstwa Spraw Zagranicznych specjalny szczyt Unii Europejskiej, na którym wszystkie kraje członkowskie poprą stanowisko polskiego rządu w każdej sprawie, nad którą będzie toczyć się debata – dowiaduje się ASZdziennik.

To efekt ogromnej popularności nagranego przez Jakóbiaka programu, w którym wzięła udział kobieta łudząco podobna do Ellen DeGeneres. Tym razem projekt będzie miał jednak znacznie większy rozmach.

– Chodzi m.in. o uzyskanie poparcia dla Jacka Saryusza-Wolskiego, odcięcie Brukseli od dyskusji na temat Trybunału Konstytucyjnego, a przy okazji też np. o zgodę na zwiększoną emisję CO2 – zdradza jeden z pomysłodawców projektu MSZ.

– Ogranicza nas tylko wyobraźnia.

Jak dowiaduje się ASZdziennik, fejkowe spotkanie europejskich liderów będzie zrealizowane wg pieczołowicie dopracowanego scenariusza autorstwa Jarosława Kaczyńskiego.

– Wiemy, że na potrzeby dramaturgii w grę wchodzi scenariusz "1:27", czyli sytuacja, w której jedno z państw wyłamie się z poparcia udzielonego Polsce – zdradza zastrzegający anonimowość informator z MSZ.

Trwają castingi na sobowtórów wszystkich europejskich liderów, którzy mogliby wziąć udział w zwizualizowanym szczycie.

Osoby związane z projektem podkreślają, że dla Jakóbiaka będzie to nie lada wyzwanie.

– Do tej pory wszystkie scenariusze, które narodziły się w głowie Prezesa, realizowała Beata Szydło przy pomocy kilkunastoosobowego gabinetu. Teraz za całość będzie odpowiedzialny jeden youtuber.

To jest ASZdziennik. Wszystkie cytaty i wydarzenia są zmyślone.

Autorzy: Rafał Madajczak / @ojciecredaktor, Łukasz Jadaś /
Trwa ładowanie komentarzy...