PILNE NIE JESTEŚMY ANI ONETEM, ANI WP. OTO DLACZEGO

Znamy prawdziwy powód zwolnienia Makłowicza z TVP. „Zrobił zupę z brukselki i mówił, że była dobra”

facebook.com/Robert-Makłowicz-185214101494440
Pół kilograma brukselki, cztery szklanki rosołu drobiowego, ziemniaki, cebula, listek laurowy. To tylko niektóre ze składników zupy, którą Robert Makłowicz przyrządził w czasie jednego z odcinków swojego programu znanego z telewizyjnej Dwójki. Tylko dzięki czujności władz TVP nie doszło do emisji antypolskiego materiału.

Śledztwo ASZdziennika rzuca nowe światło na kulisy zwolnienia Roberta Makłowicza z Telewizji Polskiej. Ze scenariusza jednego z odcinków programu "Makłowicz w Podróży" do którego dotarliśmy wynika, że znany kucharz ugotował zupę z brukselki, a następnie publicznie pochwalił jej unikalne walory smakowe.

– Skończyły się czasy, gdy telewizja publiczna mydliła widzom oczy i działała na zlecenie obcych rządów i zagranicznych instytucji – mówi w rozmowie z ASZdziennikiem prezes TVP Jacek Kurski. – Wszyscy wiemy, że nie była to brukselka przez małe "b" - podkreśla.

Makłowicza pogrążył m.in. przepis dołączony do scenariusza. Wynika z niego, że w składzie zupy oprócz brukselki znalazły się zioła prowansalskie i ziele angielskie.

– Kucharz swoją polewką częstował zgromadzonych wokół niego przypadkowych przechodniów. Wśród nich były małe dzieci – podkreśla Kurski i zaznacza, że sprawę skieruje do Rady Etyki Mediów.

To nie pierwszy taki wybryk znanego kucharza. Jacek Kurski ujawnił, że w czasie jednego z odcinków kontrowersyjnego programu Makłowicz nieprzypadkowo ugotował barszcz prowokująco i jednoznacznie czerwony zamiast czystego białego. Ten spór rozwiązano jednak polubownie po zabieleniu zupy gęstą śmietaną.


Tym razem o porozumienie będzie trudniej.

Wszystko wskazuje bowiem na to, że zupa z brukselki to dopiero początek kłopotów Roberta Makłowicza.

ASZdziennik dotarł do materiałów filmowych na których widać, jak znany kucharz lepi pierogi.

Ruskie pierogi.

To jest ASZdziennik. Wszystkie cytaty i wydarzenia są zmyślone.

Autorzy: Rafał Madajczak / @ojciecredaktor, Łukasz Jadaś / @lukaszjadas
Trwa ładowanie komentarzy...