PILNE NIE JESTEŚMY ANI ONETEM, ANI WP. OTO DLACZEGO

Zmiany w godle Polski. Orzeł ma przestać oglądać się na Zachód

Wikimedia Commons
Po przeszło tysiącu lat niewoli orzeł biały wreszcie odwróci głowę od lewackiej Europy i przestanie oglądać się na multikulturowe pustkowie intelektualne Zachodu. To główne założenia planu Ministerstwa Kultury, które wspólnie z Komisją Heraldyczną rozpoczęło prace nad nowelizacją ustawy o godle, barwach i hymnie Rzeczpospolitej - dowiaduje się ASZdziennik.

Za całokształt prac nad projektem odpowiedzialny jest szef resortu kultury Piotr Gliński. W ramach współpracy międzyresortowej nad realizacją założeń ustawy pieczę sprawować ma minister środowiska Jan Szyszko.

– Plan zakłada ulokowanie ministra Szyszki na specjalnie skonstruowanej ambonie w Sali Kolumnowej – mówi ASZdziennikowi jeden z ekspertów resortu. – Gdy ten wypatrzy dowolny symbol narodowy z orłem spoglądającym na Brukselę, z zaimprowizowanych zarośli puścimy ministra Glińskiego, który przy pomocy kołatki przepłoszy ptaka z jego pieleszy, i skłoni do odwrócenia dzioba en face.

Zdaniem ekspertów, plan wymaga od młodego stażem naganiacza niezwykłej prezycji.

– Darz bór! Poderwać musi gdy tylko dojrzy orle zierniki, bo jak ten rozpostrze loty, to będzie już po ptakach – radzi kręcąc wąsa doświadczony myśliwy Andrzej Martyniuk z Koła Łowieckiego "Jodła" spod Warszawy.

Jak dowiedział się ASZdziennik, przetarg na kołatki i kamizelkę ochronną dla naganiacza ma ruszyć latem tego roku.

Przed nagonką kondycję orła białego zbadać ma Krajowa Izba Lekarsko-Weterynaryjna.

Lekarze chcą się upewnić, że orzeł nie podpada pod decyzje o odstrzale redukcyjnym zwierzyny, wydane ostatnio przez Ministerstwo Środowiska.

To jest ASZdziennik. Cytaty i wydarzenie zostały zmyślone.

Autor: Łukasz Jadaś / @lukaszjadas
Trwa ładowanie komentarzy...