PILNE NIE JESTEŚMY ANI ONETEM, ANI WP. OTO DLACZEGO

Jacek Kurski każe, ASZdziennik musi. Oto 9 nowych programów religijnych, które TVP musi zrealizować

Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Jacek Kurski ogłosił właśnie potrzebę stworzenia w TVP nowych programów religijnych dla dorosłych i młodzieży czując, że samym Aniołem Pańskim piekło jest wybrukowane. Postanowiliśmy podjąć to wyzwanie.

Przeczytać, znaczy uwierzyć.

Jaki to grzech? - wspólna rodzinna zabawa w odgadywanie grzechów bliźnich po jednej fałszywej nutce.

1 z 12 - pierwszy w historii TVP edukacyjny turniej dla młodzieży. Do walki o indeks Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie wystartują młodzi mężczyźni z liceów ogólnokształcących z całego kraju. Dziewczęta będą miały swój teleturniej...

Heaven's Kitchen - program kulinarny dla dziewcząt marzących o karierze pomocy na plebanii.

God Factor - program rozrywkowy o charakterze talent show. Młodzi uczestnicy na castingach przed episkopatem, publicznością i parafianami, odmawiają modlitwy w wybranej przez siebie intencji w dowolnej aranżacji. Do finału przejdą ci, których modlitwy zostaną wysłuchane i osobom, których dotyczyła modlitwa, rzeczywiście stanie się coś złego.

5, 10-15 - młodzieżowy program "na luzie", podczas którego młodzi ludzie zobaczą, że religia nie jest nudna i przydaje się w życiu. Młodzież nauczy się więc układania sobie relacji z rodzeństwem razem z Kainem, z Mojżeszem jak topić wrogów w morzu, a Anioł Zagłady przekona widzów, że pierworodni wcale nie mają w życiu najlepiej.

Grzechoexpress Flesz - codzienna porcja najnowszych grzechów z kraju i ze świata ku uciesze i przestrodze. Kącik muzyczny poprowadzi Marek Sierocki.

Ewangelia według Tomasza - Tomasz Terlikowski w lekki i przystępny sposób wytłumaczy najczęstsze błędy wynikające z dosłownego czytania Ewangelii. Pierwsze odcinki będą dotyczyć miłości bliźniego, rzekomej krytyki faryzeizmu i kłamstwa drugopoliczkowego.


Judasz - reality show. Na pielgrzymkę do Lichenia rusza 12-osobowa grupa wiernych. Wśród nich jest jednak jeden zakamuflowany ateista, sabotujący działania i nakłaniający do zbaczania z kursu z Sanktuarium Maryjnego na siedzibę Rady Europejskiej. Zadaniem uczestników jest wskazanie tytułowego "Judasza", zanim grupa całkowicie się zateizuje. Możliwa też wersja "Judasz Gwiazdy" z udziałem drugoplanowych aktorów z seriali.

Twój grzech brzmi znajomo - talent show, w którym gwiazdy będą się wcielać w czołowych grzeszników z kraju i ze świata i odtwarzać ich upadek na scenie. W pierwszy odcinku utwory Donalda Tuska, Kazimiery Szczuki i Natalii Siwiec.

To jest ASZdziennik, ale spoko, TVP, możecie to zrobić;)

Autorzy: Łk, An, Mchł, Rfł Pomysł: Ag
Trwa ładowanie komentarzy...