7 zdań jakimi prawdziwy fan metalu powinien zareagować na newsa o koncercie Metalliki w Polsce

Fot. 123rf.com
Doszedłeś w życiu do etapu, w którym zamiast na Metal Hammer Festival do Katowic jedziesz na all-inclusive do Egiptu? Od roku ćwiczysz przed lustrem przekonującą wymowę "Slayer, ku***!", ale w twoim akcencie nadal słychać wpływy mainstreamu, a tak poza tym wulgaryzmy trudno przechodzą ci przez usta? Tak naprawdę to czekasz na Mumford & Sons, ale chcesz pokazać na Fejsie, że twój gust muzyczny nie zna granic gatunkowych?

Żaden problem.

Prezentujemy siedem zdań, którymi musisz zareagować na ogłoszenie koncertu Metalliki w Polsce, by wśród znajomych uchodzić za prawdziwego fana metalu.

1. OK. Kogo supportują?

Oferta koncertowa w Polsce jest dziś na tyle bogata, że nawet fani mniej znaczących zespołów mają swoje pięć minut. Szanujesz to, ale czekasz aż organizator ogłosi prawdziwą gwiazdę wieczoru.

2. Świetnie, akurat szukam prezentu dla siostry na dwunaste urodziny. Chcę żeby zaczęła z czymś lżejszym zanim przejdzie do fazy Coldplay.

Już wyrosła ze Skrillexa, a wciąż nie dojrzała do Chrisa Martina. Na szczęście ma troskliwego i odpowiedzialnego starszego brata, który przeprowadzi ją przez muzyczne błędy młodości prosto do rozbicia namiotu na polach Brutal Assault i do stałej prenumeraty "Metal Hammera".

3. Coś kojarzę. Podobno kiedyś próbowali wejść do wielkiej trójki metalu obok Slayera, Megadeth i Anthraxa. Ale ktoś usłyszał ich kawałki.

Też prawie dałeś się przekonać tej piosence z kompilacji "Metal Massacre" z czerwca 1982, ale po trzecim przesłuchaniu już wiedziałeś, że kondycji i kreatywności wystarczy im najwyżej na połowę długogrającego debiutu. Szkoda, bo "Hit the Lights" miałeś nawet przez chwilę ustawioną jako dźwięk SMS-a w swojej pierwszej Nokii z dzwonkami polifonicznymi.

4. To oni jeszcze grają? Sorry, ostatnio nie słuchałem radia Złote Przeboje.

Po raz ostatni słyszałeś ich w znanym telewizyjnym show. Uczestniczka odgadła "Orion" po jednej nutce.

5. Jakbym chciał posłuchać nierównej perkusji, dałbym swojemu chrześniakowi garnek i dwa patyki.

Gdy sądziłeś, że bezczelność członków zespołu skończyła się na nagraniu i podjęciu prób sprzedaży "Lulu", oni nadal trzymają w składzie Larsa Ulricha.

6. Słyszałem ich nowy singiel. Fajne odniesienia do hitów Bon Jovi'ego z wczesnych lat 90.

A może to był nowy singiel samego Bon Joviego? Trudno odróżnić, sami wiecie.

7. Jednak kupiłem ten bilet pod scenę. Po raz ostatni w towarzystwie 60-latków pogowałem podczas The Prodigy na Open'erze.

Piękne wspomnienia. Ktoś przemycił przez bramki 0,7 litra Geriavitu, wróciliśmy do namiotów chyba po 22:00.Autorzy: Rafał Madajczak / @ojciecredaktor, Łukasz Jadaś / @lukaszjadas / Grzegorz Burtan
Trwa ładowanie komentarzy...