PILNE NIE JESTEŚMY ANI ONETEM, ANI WP. OTO DLACZEGO

PILNE: MON zlikwidował stopnie generalskie w wojsku. Od teraz armią będzie dowodził hegemon

Fot.
Rozwijaj się albo giń - tą zasadą rządzą się największe wiodące organizacje na świecie. Właśnie dołączyło do nich Wojsko Polskie.

– Z dniem dzisiejszym z hierarchii wojskowej znikają wszystkie stopnie generalskie wraz z odpowiadającymi im stanowiskami w sztabie generalnym. Wszystkie ich funkcje przejmie wojskowy w stopniu hegemona – dowiaduje się ASZdziennik.

– Za mną, zbójcerze! Na plasterki! – zapowiedział nowy nr 1 w polskim wojsku podczas konferencji w MON w towarzystwie dzielnych zbójcerzy.

Jak informuje biuro prasowe resortu, nowy dowódca sił zbrojnych to doświadczony żołnierz znany z efektownych kampanii przeciw Mirmiłowi i jego wojom, czyli jednej z mroczniejszych sił stworzonych w czasach komunizmu.

Od teraz stanie na czele liczącej ponad 100 tys. żołnierzy armii, w jednym z najbardziej zapalnych regionów Europy. Zapowiada jednak, że sprosta zadaniu.

– Jestem geniuszem strategii, lecz zamilcz, bo nie znoszę pochlebstw - odpowiedział dziennikarzowi "Polski Zbrojnej" na pytanie, jak zamierza zapewnić bezpieczeństwo Polsce.

I było to jedyne pytanie, ponieważ konferencja szybko zmieniła się w festiwal poparcia dla nowego dowódcy.

– Niech co krwawy Hegemon? – zawołał rzecznik MON.

– Niech żyje! – odpowiedzieli zbójcerze.

To jest ASZdziennik. Wszelkie cytaty i wydarzenia są jeszcze zmyślone.

Autor: Rafał Madajczak / @ojciecredaktor / wypowiedzi dowódcy: Janusz Christa.

Inspiracja: Tomasz Molga.
Trwa ładowanie komentarzy...