Czarny dzień polskiej gospodarki. Jan Szyszko obciął wszystkie gałęzie polskiego przemysłu

premier.gov.pl / Pixabay
Na długo zapamięta dzisiejszy poranek wicepremier i minister rozwoju Mateusz Morawiecki. Przemysł meblarski, paliwowy, włókienniczy, także krajowe przestwórstwo spożywcze – to tylko niektóre ze zdrowych gałęzi polskiego przemysłu, jakie na jego prywatnej działce niespodziwanie obciął minister środowiska Jan Szyszko.

Prokuratura wyjaśnia, czy był to akt wandalizmu, czy też działanie zgodne ze znowelizowaną ustawą o wycince drzew.

– Dziwne odgłosy wyrwały mnie z koszmaru o pomocy frankowiczom, ale to co zobaczyłem w budżecie było jeszcze gorsze – mówi ASZdziennikowi Mateusz Morawiecki.

Wicepremier spał jeszcze w najlepsze, gdy na jego działce doszło do spustoszenia na niespotykaną dotąd skalę.

Na nagraniach z monitoringu ochrony widać mężczyznę, który w szaleńczym pędzie dewastuje starannie wypielęgnowany plan Morawieckiego i bezlitośnie obcina każdą napotkaną gałąź polskiego przemysłu. Ostrzom uległ m.in. przemysł owocowo-warzywny, zbrojeniowy, hutniczy, oraz IT.

Jak dowiedział się ASZdziennik, uzbrojonym w sekator i aluminiową drabinę ogrodową mężczyzną, był minister środowiska Jan Szyszko. Zbudzeni nad ranem okoliczni mieszkańcy potwierdzają, że dźwiękom pracy sekatora towarzyszyły okrzyki o powrocie normalności.

– Danse macabre – krótko komentuje jeden ze świadków zdarzenia. – Pozbywał się kolejno zakładów pracy, hut, i przetwórni, a przy tym cały czas zapewniał, że na miejsce przedsiębiorcy postawią od nowa kilka kolejnych.

O komentarz w sprawie konfliktu między resortami poprosiliśmy szefową rządu Beatę Szydło.

– Wprowadziliśmy 500 plus – przypomniała w odpowiedzi.

To jest ASZdziennik. Wszelkie cytaty i wydarzenie zostały zmyślone.

Autor: Łukasz Jadaś / @lukaszjadas
Trwa ładowanie komentarzy...