Wpadka Jarosława Kaczyńskiego. Przez przypadek ujawnił, że jest tylko półbogiem

Fot. Sławomir Kaminski / Agencja Gazeta / Wikimedia Commons
Jest Panem, ale tylko ludzkim - wynika z sesnacyjnego oświadczenia, jakie złożył dziś prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Religioznawcy są bezlitośni: oznacza to natychmiastowe przejście prezesa do kasty istot niższych. Nadal może jedna pozostać w panteonie - uspokajają specjaliści.

Do niecodziennej wpadki doszło w Sejmie podczas debaty nad wnioskiem o odwołanie marszałka Marka Kuchcińskiego. Gdy przed wiernym tłumem dał wyraz swej łasce i łagodności mówiąc, że PiS nie użyje siły wobec opozycji, zdradził przez przypadek, że on i jego partia są jedynie "ludzkimi panami".

– Tak, jesteśmy ludzkimi panami, bo jesteśmy panami, w przeciwieństwie do niektórych - ujawnił prezes w chwili mistycznego uniesienia.

Na reakcję najważniejszych osób w państwie nie trzeba było długo czekać. Premier Beata Szydło padła z sejmowej ławy na jedno kolano, a w Pałacu Prezydenckim na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie Andrzej Duda zastygł w połowie podpisu.

– Jedną stopą wszedł pośród nas i już z nami pozostanie – mówi ASZdziennikowi wzruszony szef MSWiA Mariusz Błaszczak, roniąc łzę z jednego oka.

Religioznawcy z którymi rozmawiał ASZdziennik są zdania, że przez ujawnienie swej prawdziwej postaci prezes PiS może tylko zyskać, jeżeli tylko dobrze wykorzysta tę sytuację PR-owo.

– W myślach i czynach Polaków nadal pozostanie bogiem. Tyle, że trochę gorszego sortu –dodają.

To jest ASZdziennik. Wszelkie cytaty i wydarzenie zostały zmyślone.

Autor: Łukasz Jadaś / @lukaszjadas
Trwa ładowanie komentarzy...