PILNE ROZWIĄZANIE KONKURSU KONSTYTUCJA GRACZY!

PILNE: Spektakularny sukces warszawiaków. Jako pierwsi turyści zdobyli Kasprowy Wierch Uberem

Pixabay.com / facebook.com/uberPolska
Ferie feriami, ale stołecznych nawyków nie da się porzucić z dnia na dzień. I dzięki temu przejść do historii.

Na cztery gwiazdki ocenił 30-letni Arkadiusz M. z Warszawy swój przejazd spod karczmy na Krupówkach na sam szczyt Kasprowego Wierchu – dowiaduje się ASZdziennik.

– Gdyby kierowca wybrał malowniczą leśną nartostradę przez Halę Kondratową zamiast wyboistej trasy przez Suchą Kasprową, dałbym całe pięć – tłumaczy ASZdziennikowi turysta ze stolicy. – W trakcie przejazdu przez Myślenickie Turnie wylałem swoje sojowe latte na moje nowe Conversy.

"Od wczoraj jesteśmy w hotelu, Booking.com nie zawiódł. Idziemy na pierogi do karczmy, skąd po kilkugodzinnym odpoczynku ruszymy na szczyt. Nastroje dobre" – to jeden z ostatnich SMS-ów, jakie przed wyprawą otrzymali bliscy Arkadiusza.

Chociaż na ekspedycję do Zakopanego przyjechała z Warszawy 6-osobowa ekipa, to tylko cztery osoby przystąpiły do ataku szczytowego na Kasprowy.

– Koledzy Tomek i Mirek przecenili swoje możliwości i ofiarnie podjęli decyzję, że będą na nas czekać przy grzańcach w bazie na Krupówkach. Rozpoznaliśmy u nich objawy choroby wysokościowej, stracili poczucie równowagi i orientacji w terenie – mówi Arkadiusz.

Jak wynika z ustaleń ASZdziennika, góra nie była łaskawa dla warszawiaków. Skoda Fabia zarejestrowana była na pięć miejsc, ekspedycja musiała się więc obyć bez pomocy szerpów. Narciarze na obleganych stokach utrudniały podjazd, a skały osadowe czuba na północnym grzbiecie zdradliwie osuwały się pod kołami. Ogrzewanie w aucie było o 1-2 stopnie niższe od granicy komfortu.


– Moment zaparkowania na szczycie warty był jednak wszelkich trudów i długiego oczekiwania aż kierowca dojedzie z Krakowa – zgodnie ocenili członkowie ekipy.

Arkadiusz chce wrócić w Tatry jeszcze w tym roku. Kolejnym celem ma być Gubałówka. Jeżeli aklimatyzacja w Karkonoszach przebiegnie pomyślnie, jego ekipa podejmie próbę zdobycia szczytu bez wspomagania Uberem.

Warszawiacy szukają już kierowców na BlaBlaCar.

To jest ASZdziennik, ale wszelkie cytaty i wydarzenie zostały zmyślone.

Autorzy: Rafał Madajczak / @ojciecredaktor, Łukasz Jadaś / @lukaszjadas
Trwa ładowanie komentarzy...